Technologia

Zabezpieczenia związane z przesyłem danych

Współcześnie większość dokumentów i faktur w firmach wysyłanych jest drogą elektroniczną- dzięki temu w kilka minut trafiają one do rąk kontrahentów i klientów, bez względu na to, gdzie znajduje się ich siedziba. Internet znacząco ułatwia prowadzenie firmy – czy jednak możemy mieć pewność, że współczesne zabezpieczenia pozwolą na całkowite zachowanie poufności wysyłanych dokumentów?

Obecnie korzystanie z internetu to nasza codzienność: codziennie sprawdzamy naszą pocztę, korzystamy z portali społecznościowych, przeglądamy portale informacyjne. Co jednak istotne: coraz mniej uwagi poświęcamy naszemu bezpieczeństwu w sieci – ta wada przenoszona jest także na grunt zawodowy. Na szczęście programiści i informatycy postanowili wspomóc codzienną pracę oraz zabezpieczyć przesyłane przez nas dokumenty. Jak?

Oprogramowanie dla firm

Podstawą w bezpiecznym przesyłaniu danych stały się platformy wymiany danych oraz programy dedykowane konkretnym systemom operacyjnym. Współcześnie właściciele firm mogą korzystać z licznych rozwiązań, wśród których największym zainteresowaniem cieszy się bezsprzecznie Comarch EDI. Platforma ta pozwala na bezpieczną wymianę danych pomiędzy naszym systemem, a systemem naszych klientów, kontrahentów. Jakie dokumenty możemy przesyłać? W zasadzie nie ma ograniczeń – mogą być to faktury, korekty faktur, analizy, wykresy, zamówienia, stany magazynowe, awiza, raporty sprzedaży

Jakie są zalety stosowania takich rozwiązań? Bez wątpienia przyspieszona jest komunikacja – to spore ułatwienie w czasach, kiedy każda minuta jest na wagę złota. Drugim istotnym aspektem jest przechowywanie danych w wirtualnych serwerach, tzw. chmurach. Dzięki temu oszczędzane jest miejsce na dyskach firmowych oraz spore kwoty pieniędzy! Dodatkowo wiele z dostępnych programów wspomaga poprawianie drobnych błędów, popełnianych podczas uzupełniania danych.