Dom i Wnętrze

Pokój dla nastolatka – urządź go z głową!

Urządzanie pokoju dla nastolatka to spore wyzwanie, szczególnie, że młody człowiek zazwyczaj ma swoje pomysły na tę przestrzeń. Najczęściej jego wizje nie idą w parze z funkcjonalnymi rozwiązaniami proponowanymi przez rodziców. Jak pogodzić interesy obu stron? Ważna jest przede wszystkim rozmowa o tym, co w pokoju jest niezbędne, co można pominąć a co sprawi, że dziecko poczuje się tam jak u siebie. Od czego zacząć?

Meble dla nastolatka

Podstawą jest zapewnienie nastolatkowi odpowiedniego łóżka – najlepszym rozwiązaniem są łóżka kupowane nieco na wyrost, tj. znacznie dłuższych niż wzrost dziecka. Wiadomo, że nastolatki rosną. Taka inwestycja pozwoli nam zapomnieć o problemie wymiany łóżka przez wiele lat. Drugim istotnym aspektem jest miejsce do nauki – w pokoju nie może zabraknąć biurka i przestrzeni do przechowywania książek, zeszytów, przyborów do pisania. Na biurku musi być także funkcjonalna lampka biurowa, aby również wieczorami dziecko mogło swobodnie czytać, pisać.

Aby pokój mógł zostać zapełniony książkami czy innymi przedmiotami niezbędne są półki i regały. Regały młodzieżowe odznaczają się oryginalnym designem i wykorzystaniem jaskrawych kolorów – z pewnością przypadną nastolatkowi do gustu.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl