Ciekawe

Czy największe mieszkania są najczęściej kupowane

Największym powodzeniem cieszą się mieszkania o większym metrażu, jeśli wierzyć GUS, który informuje, że średnia wielkość lokalu w Polsce wynosi 73,6 mkw. Największe mieszkania na sprzedaż znajdują się natomiast w regionie Podkarpacia.

Gdzie są największe mieszkania, a gdzie najmniejsze

Chcąc więc kupić nieruchomość o większym metrażu, warto zapoznać się z ofertą mieszkań na sprzedaż, dostępną właśnie na Podkarpaciu. Tutaj przeciętny obywatel ma lokal, którego powierzchnia wynosi 80,5 metra kwadratowego.

Jednak jak można zauważyć, w większych miastach ludzie mieszkają w znacznie mniejszych nieruchomościach. Jeszcze tylko w Opolu i w Wielkopolsce mieszkanie w m o powierzchni przekraczającej 80 metrów kwadratowych nie jest niczym niezwykłym. Natomiast zupełnie inaczej jest już w województwach: warmińsko-mazurskim, śląskim, czy łódzkim, gdzie największym powodzeniem cieszą się małe mieszkania na sprzedaż, czyli mające poniżej 70 metrów kwadratowych.

Ubezpieczenie mieszkań na sprzedaż

Jeśli zaś chodzi o ubezpieczenie mieszkania to najczęściej na takie rozwiązanie decydują się ci, którzy mają lokale o mniejszym metrażu, mające 50 lub 60 metrów kwadratowych. Dzieje się tak głównie z tej przyczyny, że osoby, które mieszkają w dużych miastach są bardziej świadomi różnych zagrożeń. Ponadto najczęściej gdy zaciągają kredyt mieszkaniowy, czy hipoteczny, wybierają oni opcję kredytu wraz z ubezpieczeniem.

Według statystyk Liberty Ubezpieczenia najczęściej ubezpieczane są mieszkania powierzchni 56, 7 metrów kwadratowych, czyli lokale, które są aż o 16, a nawet i o 20 metrów kwadratowych mniejsze od średniej dla kraju. Takie mieszkania znajdują się najczęściej w największych polskich miastach. Kupując mieszkania na sprzedaż na kredyt, warto zwrócić uwagę na oferowaną polisę ubezpieczeniową. Najczęściej należy płacić wówczas składki aż do momentu, gdy nie spłaci się całego zadłużenia. Niekiedy z takiego ubezpieczenia nie można zrezygnować, gdyż jest ono obowiązkowo wliczone w wartość zaciągniętego kredytu.

artykuł powstał we współpracy z firmą Modernbud z Legnicy

moralarte.com me-project.org ambitches.org