Biznes

Tusze oryginalne – dobra inwestycja?

Oryginalne tusze do drukarek dosyć często przegrywają konkurencję z tańszymi zamiennikami. Warto jednak zastanowić się dwa razy przed kupieniem produktu z niższą ceną. Okazuje się, że markowe produkty mają pod pewnym względami przewagę nad popularnymi zamiennikami.

Wyższa jakość

W przypadku zakupu produktów markowych zazwyczaj oczekujemy wyższej jakość. Tak jest również w przypadku tuszy. Osoby, które inwestują w tusze oryginalne spodziewają się, że w zamian za wyższą cenę otrzymają także lepszy produkt. Jak jest w rzeczywistości?

Zamienniki w dużym stopniu różnią się pod kątem jakości, jednak okazuje się, że oryginalne odpowiedniki często wypadają dużo lepiej w testach. Wyższa cena takiego produktu będzie więc przekładała się przede wszystkim na wydajność, a także jakość samych wydruków.

Dopasowanie do sprzętu

Każdy model drukarki jest inny i wymaga tuszu o odmiennych parametrach. W czasie opracowywania tuszy oryginalnych zawsze bierze się to pod uwagę. Dzięki temu takie produkty dużo lepiej współpracują z urządzeniami. Niestety czasem zdarza się, że zastosowanie zamiennika o niezbyt dobrej jakości doprowadzi do uszkodzenia drukarki, na przykład zatkania dysz, co prowadzi do konieczności naprawy i wiąże się z dodatkowymi wydatkami.

Wprawdzie awarie spowodowane przez zamienniki nie zdarzają się zbyt często, ale osoby, które używają droższego sprzętu powinny liczyć się z taką możliwością. Uszkodzenie nowej, drogiej drukarki, ponieważ kupiło się tusz tańszy o kilka złotych na pewno nie jest dobą decyzją.

Kolejna kwestia to także fakt, że serwisy zajmujące się naprawami takich urządzeń niechętnie patrzą na użytkowników, którzy zrezygnowali z tuszy oryginalnych. Niestety w niektórych przypadkach może to doprowadzić do sytuacji, w której serwisant po prostu odmówi uznania gwarancji i za naprawę trzeba będzie zapłacić.

Czy tusze oryginalne naprawdę się opłacają?

Wiele osób, które decyduje się na zakup zamienników, zna wszystkie argumenty przemawiające na korzyść oryginalnych produktów. Mimo to świadomie decydują się na zakup tańszych rozwiązań. Oczywiście taka decyzja nie zawsze jest zła. Na przykład osoba, która wykonuje wydruki jedynie na własne potrzeby i ma starą drukarkę, nie będzie widziała większego sensu w wydawaniu pieniędzy na droższy produkt.

Jednocześnie osoby, którym zależy na jakości i mają wyższe wymagania, powinny jednak zastanowić się nad inwestowaniem w tusze oryginalne. Takie rozwiązanie może sprawdzić się na przykład w firma, gdzie czasem duże znaczenie ma także jakość druków, a nie tylko ich koszty. Oryginalne tusze są także polecane osobom, które zainwestowały w nowe urządzenia – markowy produkt na pewno może wydłużyć życie takiej drukarki.

Artykuł inspirowany stroną Print24.com.pl – tusze oryginalne.

ya.pl Hoker do kuchni z oparciem leinfor.pl