Dom i Wnętrze

Przechowywanie w mieszkaniach – postaw na szafy!

Problem z przechowywaniem przedmiotów doskwiera przede wszystkim osobom zamieszkującym w mieszkaniach blokowych. Niewielka ilość miejsca sprawia, że konieczne jest korzystanie z pawlaczy, piwnic czy schowków, gdyż niewiele z nas decyduje się na ograniczenie dobytku. Na szczęście naprzeciw naszym potrzebom wychodzą projektanci mebli i architekci wnętrz.

Wnęki naszym sprzymierzeńcem!

Pierwszym krokiem w lepszym wykorzystaniu miejsca w mieszkaniu jest jego dokładne wymierzenie i zwrócenie uwagi na wszelkie wnęki. Zazwyczaj są one uważane za problematyczne, okazuje się jednak, że można je funkcjonalnie wykorzystać. Wnęki zapełnimy szafkami i szafami tworzonymi na wymiar – będzie to pierwsza dodatkowa przestrzeń! Jednym z chętniej wybieranych rozwiązań są szafy 5-drzwiowe. Kolejnym krokiem jest przyjrzenie się z bliska powierzchniom pod szafami czy łóżkami – jeśli posiadają one nóżki z pewnością można umieścić pod nimi konkretne pojemniki. Takie schowki możemy wykorzystywać do przechowywania ubrań zimowych czy zabawek w pokojach dziecięcych.

Do przechowywania możemy wykorzystywać również ściany. W topowych sklepach dekoratorskich znajdziemy listwy z dodatkami do powieszenia w kuchni. W pojemnikach zawieszonych na listwach możemy przechowywać sztućce, przyprawy, drobiazgi.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl

Możliwość komentowania Przechowywanie w mieszkaniach – postaw na szafy! została wyłączona