Dom i Wnętrze

Niewielki ogród – jak go urządzić?

Nawet niewielki ogród może zostać zaaranżowany w sposób oryginalny – przekonują architekci zieleni. Niewielki skrawek ziemi to doskonała okazja do tego, aby zrealizować swoje marzenia o zielonym zakątku, idealnym do odpoczynku po długim dniu pracy. Nie trzeba do tego dużych środków finansowych: wystarczy odrobina kreatywności, wygodne meble ogrodowe oraz kilka sadzonek ulubionych kwiatów. Od czego zacząć planowanie ogrodu?

Zorganizuj przestrzeń!

Podstawą będzie stworzenie rzutu ogrodu i próba organizacji kolejnych elementów: chodniczka lub powierzchni wyłożonej kostką, miejsca gdzie posadzimy kwiaty, miejsca na meble ogrodowe. Niewielkie ogrody wymuszą na nas zakupienie konkretnych mebli – z pewnością musimy zrezygnować z klasycznych mebli z litego drewna. Zajmą one zbyt wiele miejsca, są ciężkie, przez co trudno będzie nam je przestawiać.

Meble w małym ogrodzie

Polscy producenci mebli oferują wiele ciekawych i eleganckich wzorów mebli ogrodowych, wykonanych z nowoczesnych materiałów. Jednymi z nich są meble ogrodowe z technorattanu – znane i cenione przez polskich konsumentów od lat. Co sprawia, że technorattan jest tak często wybierany? Przede wszystkim wpływ na to ma jego estetyczny wygląd: technorattan stworzony został na podobieństwo klasycznego rattanu, jednak jest to włókno polimerowe, odporne na uszkodzenia, odpowiednio kształtowane i formowane. Technorattan jest także niezwykle lekki – dzięki temu możliwe jest jego swobodne przenoszenie i zmiana miejsca położenia. W odróżnieniu od klasycznego rattanu technorattan dostępny jest w szerokiej gamie barw. Na polskim rynku dostępne są krzesła, fotele, ławeczki, stoliki oraz skrzynie wykonane z technorattanu.

Rośliny i dodatki

Kamień naturalny - GNEJSY
Kamień naturalny – GNEJSY – idealne uzupełnienie dla niewielkiego ogrodu

Pomyślmy także o roślinach – możemy umieścić je wprost w ziemi lub też eleganckich donicach. W ob przypadkach skorzystajmy z gotowych sadzonek, które dostaniemy w większości kwiaciarni czy sklepach budowlanych.

m2012.pl domains.pl nawhitefornchouse.com