Ciekawe

Jaka szafa do mieszkania?

Wybór konkretnej szafy do mieszkania to spore wyzwanie, szczególnie kiedy musimy znaleźć model nie tylko o konkretnych rozmiarach, ale również na tyle pojemny, aby móc schować w nim wszelkie niezbędne przedmioty. W sklepach meblowych znajdziemy szafy narożne, szafy przesuwne, szafy dedykowane do pokojów dziecięcych – jaki model okaże się dla nas najlepszy?

Szafy z drewna litego i płyt meblowych

Z pewnością pierwszym krokiem będzie ustalenie, gdzie szafa ma stać, ile miejsca zajmować. Warto również sprawdzić czy w pomieszczeniu nie ma wnęk – są one zazwyczaj problematyczne podczas kupowania mebli. Projektanci wnętrz przekonują jednak, że taka wnęka może zostać idealnie wykorzystana właśnie na wstawienie szafy – konieczne jest jedynie dobranie rozmiaru.
Szary wykonywane są w różnorodnych materiałów, jednak największym zainteresowaniem cieszą się szafy z drewna litego i płyt meblowych. Różnią się one wagą, odpornością na uszkodzenia oraz oczywiście ceną.

Wśród najpopularniejszych modeli szaf prym wiodą szafy 5-drzwiowe, zdolne pomieścić olbrzymią ilość przedmiotów wewnątrz. Warto pomyśleć o uzupełnieniu jej licznymi pudełkami zamykanymi, które jeszcze lepiej pozwolą wykorzystać przestrzeń wewnątrz mebla.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl