Dom i Wnętrze

Trwalsze okna drewniane

Wiele osób podczas budowy domu lub remontu mieszkania zastanawia się, jakie okna wybrać. Większość z nas wie, że jest to inwestycja długoletnia, dlatego chce dokonać wyboru, którego nie będzie żałować. Obecnie w ofercie rynkowej najbardziej popularne są okna plastikowe – typu PCV oraz drewniane. Które wybrać? Jakie są atuty okien drewnianych?

Zalety okien drewnianych

Podczas wybierania okien, podstawowym kryterium, które powinniśmy brać pod uwagę jest izolacja termiczna. W tym przypadku lepiej sprawdzają się okna drewniane, które skuteczniej chronią ciepło i dłużej zatrzymują w pomieszczeniu. Ich współczynnik przenikania ciepła wynosi średnio o 1,4. Dla porównania w oknach plastikowych współczynnik wynosi 1,9.
Okna drewniane są trwalsze i mogą być używane przez kilkadziesiąt lat. Jednak aby tak było, wymagają systematycznej renowacji – mniej więcej raz na 5 lat. Podczas konserwacji koniecznie należy wypełnić ubytki i lakierować drewno. Dodatkowym atutem okien drewnianych jest fakt, że ich ramy nie brudzą się tak intensywnie oraz szybko.
Pamiętać jednak należy, że cena okien drewnianych jest droższa od okien plastikowych typu PCV.
Chcesz zapoznać się z aktualną ofertą producenta okien?
Wejdź na stronę oknar-wroclaw.pl.

Możliwość komentowania Trwalsze okna drewniane została wyłączona
louds.pl zobacz więcej nesa.org