Ciekawe

Skubarki

Aparaty ubojowe dzielą się na różne typy. Jednym z nich jest na przykład maszyna do skubania. W zależności od zwierzęcia, można użyć różnych sprzętów.

Skubarka dla kur, kaczek, bażantów

Skubanie drobiu w tym wypadku trzeba przeprowadzać na mokro. Oznacza to, że ubite ptaki muszą być wcześniej wyparzone. Zazwyczaj skubarki do kur wyposażone są od razu w uniwersalne gumowe palce do skubania, które pozwalają na niezwykle dokładne usuwanie piór.

Cała konstrukcja maszyny opiera się na bębnie, który posiada elastyczne palce. Bęben połączony jest z wydajnym silnikiem, który pozwala na oskubanie nawet kilkudziesięciu sztuk w ciągu godziny. Skubarka jest stosunkowo łatwa w obsłudze i łatwo ją czyścić i dezynfekować. Wystarczy użyć standardowych środków dezynfekujących.

Skubarka do przepiórek i małego drobiu

Jest to dobra opcja dla przydomowych gospodarstw,które posiadają hodowlę drobiu oraz pół-profesjonalnych hodowców. Bęben z palcami napędza silnik, dzięki czemu usunięcie pierza następuje bardzo szybko i sprawnie, a co najważniejsze – dokładnie.

Korzystanie z urządzenia jest bezpieczne dla użytkownika, a do tego bardzo prosto jest skubarkę obsłużyć. Po wcześniejszym wyparzeniu tuszy zbliża się ptaka do obracających się ze sporą prędkością paluchów, które wykonane są z elastycznej gumy. Wyrywają one pióra i pierze delikatnie, nie obijając przy tym tuszy. Obudowa bębna oraz nogi, na których stoi maszyna do przepiórek zazwyczaj wykonana jest ze stali malowanej. Można też ją łatwo rozebrać w celu czyszczenia, czy też przechowywania. Chociaż nawet w zmontowanej formie nie wymaga zbyt dużej przestrzeni.

Skubarka do drobiu na sucho

Taka maszyna jest nowatorskim i nowoczesnym urządzeniem służącym do skubania drobiu bez konieczności wymaczania oraz wyparzania tuszy po uboju. Jest to dobre rozwiązanie do skubania takich zwierząt jak: bażanty, kaczki i inne ptaki, które powinny być skubane z pierza na sucho. Warto również wspomnieć, że maszyna idealnie sprawdza się też z ptakami zabitymi wcześniej i ich skubanie następuje po paru dniach. Taka skubarka zazwyczaj dedykowana jest dla myśliwych, czy też dla gospodarstw agroturystycznych i specjalistycznych ubojni.

Jeśli zainwestuje się w automatyczną skubaczkę, można zaoszczędzić siły oraz czas, który poświęcić trzeba na skubanie drobiu na sucho. Nowoczesny system dysków w delikatny sposób oskubie tuszę ptaka i nie ruszy jego skóry. Zazwyczaj takie urządzenie składa się z dysków oraz wymuszacza obiegu powietrza. Transportuje on do specjalnego worka wyskubane pióra.

Grafika pochodzi z serwisu Gastrosilesia.pl

orzwnetrze.com.pl zobacz opolskaubezpieczenia.pl