Inspiracje

Minimalizm w ogrodzie

Moda na minimalizm szturmem opanowała design w niemal każdej dziedzinie. Pragniemy już nie tylko ubierać się i mieszkać we wnętrzach urządzonych według zasady „mniej, znaczy więcej”. Wyznaczniki ukochanego na całym świecie minimalizmu przemycamy również do ogrodów. Jak w otoczeniu nieskrępowanej natury żyjącej własnym rytmem stworzyć kompozycję spójną  z nowoczesną bryłą domu? Wystarczy, że wzbogacisz ogród i taras o kilka elementów, a efekt zderzenia techniki i przyrody będzie zdumiewający! Co koniecznie musi mieć w swoim ogrodzie każdy trendsetter? Sprawdź!

Meble

Czołowe marki wyposażenia outdoorowego oferują meble, które idealnie współgrają z obowiązującymi trendami. Wśród tradycyjnych foteli, krzeseł i stołów, które jeszcze do niedawna królowały w ogrodach, pojawiają się modele proste, surowe i oszczędne. Zaliczyć możemy tutaj przede wszystkim meble z lekkiego metalu, a dokładniej – aluminium. Chłodna konstrukcja ciekawie przełamuje soczystą zieleń i dodaje aranżacji finezyjnej elegancji. Co więcej, wysokogatunkowe aluminium jest w pełni odporne na działanie czynników zewnętrznych, dzięki czemu możesz mieć pewność, że deszcz, śnieg, promieniowanie UV i skrajne temperatury nie naruszą nieskazitelnej powierzchni mebli. Szukając mebli idealnych, warto szczególną uwagę zwrócić na nietypowe modele, takiej jak huśtawki, leżanki i meble modułowe, które wniosą do przydomowej strefy relaksu i rozrywki zupełnie nową jakość.

Dodatki

Charakter ogrodu w dużej mierze tworzą dodatki spajające całą wizję. Oświetlenie ogrodowe w formie geometrycznych kostek lub podświetlanych kuli to jedna z najciekawszych propozycji designerów. Energooszczędne lampy  generują światło w całej palecie barw, dzięki czemu urozmaicają nawet najprostszą kompozycję. Na stronie gardenspace.pl znajdziesz szeroki wybór lamp stworzonych, aby praktycznie służyć domownikom oraz zdobić minimalistyczne ogrody i tarasy.

zobacz lebukowe.info opensource.com