Dom i Wnętrze

Pokój dziecięcy

Kiedy para dowiaduje się, że spodziewa się dziecka, zazwyczaj dość szybko rozpoczyna plany dotyczące ich dalszego życia. Wiążą się one często ze zmianą charakteru pracy czy wygospodarowaniem pokoju w domu dla nowego członka rodziny. O czym należy pamiętać podczas urządzania pokoiku dla malucha?

Pokój niemowlaka

Co musi znaleźć się w pokoju niemowlaka? Stosunkowo niewiele rzeczy. Wielu rodziców decyduje się na wstawienie łóżeczka w pierwszym etapie życia dziecka do własnej sypialni. Jeżeli jednak dziecko od początku śpi u siebie dobrze jest zainwestować w tak zwaną „elektroniczną nianię”, która, na zasadzie krótkofalówki, zaalarmuje nas, kiedy dziecko się obudzi.
Oprócz łóżeczka przyda się również przewijak, przy którym rodzice ułożą wszystkie potrzebne kosmetyki i artykuły higieniczne. Ważna jest również komoda, do której można włożyć ubranka i inne rzeczy potrzebne dziecku.
W miarę upływu czasu liczba rzeczy w pokoiku będzie wzrastać, zwłaszcza jeśli chodzi o ilość zabawek. Ogólna zasada dotycząca pokoi dziecięcych jest również taka, że co jakiś czas trzeba zmieniać ich charakter, ponieważ rosną one razem z naszą pociechą.

Pokój przedszkolaka

W pokoju przedszkolaka musi znaleźć się oczywiście wygodne łóżko, a także więcej przestrzeni dedykowanej książeczkom i zabawkom. Ważne, aby pudełka z zabawkami znajdowały się na takiej wysokości, żeby dziecko mogło samodzielnie po nie sięgać, a także je chować – od najmłodszych lat warto pokazywać maluchowi, że powinien sprzątać po swojej zabawie. Uważajmy również na ostre krawędzie, na przykład w szafce czy przy stoliku – możemy założyć na nie specjalne nakładki, dzięki którym ewentualne zderzenie z kantem nie będzie tak bolesne. Przedszkolak w swoim pokoju musi mieć przede wszystkim dużo przestrzeni do zabawy, bo to przez nią odkrywa świat.

Pokój ucznia

Kiedy dziecko idzie do szkoły w jego pokoju powinny zajść pewne zmiany. Przede wszystkim musimy zapewnić mu wygodne miejsce do odrabiania lekcji – fotel oraz biurko. Możemy poszukać tych mebli w sklepach stacjonarnych oraz w internetowych, na przykład wpisując frazę „fotele biurowe tychy – Król meble” w wyszukiwarkę. Nie warto jednak zamawiać zestawu przez internet, zanim nie zobaczymy go na żywo. Dziecko powinno bowiem przymierzyć się do danego fotela, sprawdzić, czy może swobodnie sięgać go biurka i czy jego łokcie mają odpowiednie podparcie. Mimo to wpisanie „fotele biurowe tychy” jest dobrym sposobem na rozeznanie się w rynku i sprawdzenie, jakimi modelami dysponują miejscowe sklepy.

https://galoo.pl/ogrzewacz-gazowy-na-taras-niezawodne-zrodlo-ciepla-pod-golym-niebem/ ya.pl ganos.com