Dom i Wnętrze

Nowoczesne rozwiązania oferowane przez producentów okien

Współcześnie kupno stolarki okiennej nie powinno być dla nas żadnym problemem – wszystko za sprawą licznych sklepów z tego rodzaju towarem i dodatkowo możliwością kupna również przez internet. Producenci prześcigają się w pomysłach na to, jak zachęcić do zakupu ich produktu. Jakie technologie stosują?

Okna pasywne, dodatkowe rygle

Wśród najchętniej wybieranych produktów wymienia się przede wszystkim okna pasywne – ten rodzaj technologii jest ceniony przez coraz większą liczbę Polaków. Okna pasywne różnią się od klasycznych okien liczbą szyb – w ich przypadku konstrukcja posiada 3 lub więcej szyb, których zadaniem jest lepsza termoizolacja wnętrza. Wybór okien pasywnych to inwestycja w przyszłość: pozwalają one na znaczne oszczędności w tematyce ogrzewania domu czy mieszkania. Dodatkowo doskonale chronią one przed chłodem z zewnątrz. Drugie ciekawe rozwiązanie to okna z dodatkowymi ryglami – ich zadaniem jest podniesienie bezpieczeństwa domowników i mienia przed ewentualnymi włamaniami. Obecnie zarówno okna PCV jak i okna drewniano-aluminiowe są wyposażane w takie właśnie rygle.

Testuj szczelność okien!

Topowe firmy zapraszają do testowania szczelności okien i sprawdzania, jak w praktyce tłumią one różnorodne dźwięki. W ciekawe skonstruowanych tubach i głośnikach możemy włączać kolejne dźwięki: szum samochodów na ulicy, dzwony kościelne, szczekanie psa czy pianie koguta. Otwierając i zamykając okno usłyszymy, jaka jest różnica! Wielu producentów okien oferuje także drzwi wejściowe – tu także znacząco zmieniło się podejście do kwestii bezpieczeństwa. Obecnie najciekawszą technologią jest brak klamek po zewnętrznej stronie drzwi – zamiast tego umieszczany jest czytnik linii papilarnych, który otwiera drzwi automatycznie w momencie, kiedy rozpozna domownika.

 

 

z.pl https://chuck.com.pl/klucz-do-czterosezonowego-tarasu-ogrzewacze-gazowe/ ya.pl