Inspiracje

Jak stworzyć przestrzeń dla nastolatki?

Stworzenie praktycznej i estetycznej aranżacji dla dorastającej córki to dla każdego rodzica wielkie wyzwanie. Jak połączyć oczekiwania dziecka zwracającego uwagę przede wszystkim na estetykę mebli i dodatków z wymaganiami rodzica nade wszystko ceniącego funkcjonalizm? Wszystkim niedowiarkom udowadniamy, że znalezienie złotego środka jest możliwe!

Aranżacja pokoju młodzieżowego dla dziewczyny – to proste!

Kompletowanie mebli do pokoju nastoletnich lokatorów znacznie ułatwiają producenci mebli oferujący gotowe komplety. Nowoczesne meblościanki (a raczej zestawy modułowe) składają się z wielu komponentów, które można ze sobą dowolnie łączyć, tworząc swoją własną kompozycję dopasowaną do wymiarów i układu pokoju oraz osobistych preferencji. W kolekcjach przeważnie znajdują się wszystkie meble, które niezbędne są do stworzenia dziecku optymalnych warunków do nauki, odpoczynku i rozrywki – pojemne szafy, ergonomiczne biurka, wygodne łóżka z wysokiej jakości materacami, półki i regały na książki.

Jaki rodzaj mebli przypadnie do gustu każdej młodej dziewczynie?

Z pewnością lekkie meble z białej lub szarej płyty! Nowoczesne płyty MDF odporne są na uszkodzenia, a laminaty o matowym, półmatowym lub połyskującym wykończeniu zapobiegają wnikaniu zanieczyszczeń, dzięki czemu utrzymanie pokoju w idealnym porządku nigdy nie było prostsze.

Aby aranżacja pokoju młodzieżowego dla dziewczyny nabrała charakteru, niezbędne jest uzupełnienie zestawu mebli o odpowiednie dodatki. Do zabudowy warto dobrać modne pufy w żywych kolorach, wzorzysty dywan i wyrazistą lampę. Prostym sposobem na wielki efekt jest wyeksponowanie jednej ze ścian ze pomocą fototapety albo białej cegły klinkierowej.

zobacz diopieknanr5.pl ganos.com