Dom i Wnętrze

Łóżko dopasowane do naszych potrzeb

Dla wielu z nas łóżko to wyłącznie mebel umożliwiający odpoczynek w nocy. Producenci przekonują jednak, że wybór łóżka nie powinien być przypadkowy czy polegać wyłącznie na wybraniu produktu eleganckiego. Jakie wymogi powinno spełniać łóżko? Podpowiadamy, jakich modeli szukać w sklepach internetowych i stacjonarnych.

Łóżko wygodne i wykonane z trwałych materiałów

Podstawą podczas kupowania łóżka jest wybranie modelu wykonanego z trwałych materiałów. Bez wątpienia takim tworzywem jest lite drewno pozyskiwane z sosen, dębów czy buków. Lite drewno, zanim trafi do pracowni stolarskich, jest dokładnie selekcjonowane i suszone. Odrzucane są bele posiadające sęki, skazy. Dopiero wtedy możliwe jest wysłanie drewna do stolarzy i ewentualne pokrycie go lakierami czy bejcami. W przypadku łóżek drewnianych wykonanych z litego drewna możemy być pewni, że na długo zachowają one swój elegancki wygląd. Drewno odporne będzie na wnikanie wilgoci, brudu, zarysowania, ścieranie, utratę koloru. Lite drewno odporne jest także na odkształcenia: łóżko na długo zachowa swoją piękna formę.
Jeśli szukamy łóżka, które w ciągu dnia będzie wygodną kanapą, zdecydowanie powinniśmy wybrać łóżka rozkładane. Zaletą tego rozwiązania są wewnętrzne komory w których możemy przechowywać pościel. Jeśli zależy nam na dużej powierzchni do przechowywania powinniśmy zainteresować się łóżkiem ze skrzynią. Dostęp do wnętrza broni najczęściej półautomatyczny stelaż.

Znajdź idealny materac dla siebie

Dopasowanie odpowiedniego materaca to połowa sukcesu – kupując łóżko oparte na ramie poświećmy chwilę na to, aby wybrać model dopasowany do naszych potrzeb. Obecnie jednymi z najpopularniejszych produktów są materace kieszeniowe – każda sprężyna zamknięta jest w osobnej przegrodzie, co wpływa na zmniejszenie hałasu podczas nacisku. Ciekawe są także materace wielowarstwowe.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl

masystem.pl dopediu.com zobacz więcej