Inspiracje

Jakie meble do kuchni wybrać?

Meble kuchenne powinny pasować do stylu kuchni. Ale liczy się również komfort korzystania z nich. Na co więc zwrócić uwagę wybierając meble do kuchni?

 

Styl a meble kuchenne

Gdy zdecydujemy się urządzić swoją kuchnię w stylu nowoczesnym pamiętajmy, że nie lubi on zdobień. Meble kuchenne w takiej kuchni powinny więc mieć proste fronty. Mile widziane są fronty z bardzo mocnym połyskiem, z przeszkleniami wykonanymi z matowych tafli. W nowocześnie urządzone kuchni na blatach kuchennych szafek nie należy ustawiać zbyt wielu przedmiotów. Powinny na nich znaleźć się tylko przybory i urządzenia kuchenne, które są niezbędne; im bardziej będą one dizajnerskie, tym oczywiście lepiej. Z kolei w tradycyjnie urządzonej kuchni najlepiej będą wyglądały meble z drzwiczkami wykonanymi z drewna. Drzwiczki mogą być mocno zdobione, nie będą przeszkadzać w nich przeszklenia. Jeśli chodzi o przeszklenia to mogą one być podzielone szprosami, ale równie dobrze prezentują się te fazowane.  Coraz częściej łączymy dzisiaj pojedyncze meble z różnych stylów.

 

Meble kuchenne muszą być wygodne

Meble kuchenne muszą być nie tylko ładne, pasujące do stylu kuchni, ale także wygodne. Najczęściej blat kuchenny montuje się na wysokości 85 centymetrów – możemy jednak wysokość dostosować do wzrostu domowników. Blat, który jest najlepiej dostosowany do wzrostu to ten, który został zamontowany 15 centymetrów niżej niż nasz zgięty łokieć. Zdaniem specjalistów będzie nam się lepiej pracować, gdy zlewozmywak zostanie umieszczony około 10 centymetrów wyżej od blatu. Najczęściej jednak na takie rozwiązanie decydujemy się bardzo rzadko, wszystkie blaty robocze ustawiamy na jednej wysokości. Typowe szafki kuchenne mają szerokość: 30, 45, 60 i 90 centymetrów. Bardzo popularne ustawienie zabudowy kuchni to litera L. Meble kuchenne możemy również ustawić w kształt litery U.

erland-oeso.org erialprintshop.com Solidny metalowy taboret stołek