Inspiracje

KUCHENNE INSPIRACJE W OGRODZIE

Wiele osób posiada przydomowe ogródki lub działki, na które jeżdżą w wolnym czasie. Czasami nie ma lepszego sposobu na relaks niż przebywanie na łonie natury, szczególnie jeśli mamy świadomość, że jest to nasz własny skrawek natury. Powinniśmy więc dbać o to miejsce najlepiej jak potrafimy i zaaranżować je w taki sposób, by było piękne i przynosiło możliwie najwięcej radości. Możemy co prawda wykorzystać typowe ogrodowe ozdoby, lecz jeśli zależy nam na tym, aby ogród zyskał więcej charakteru, postawmy na oryginalne i nietypowe rozwiązania, na przykład wykorzystując sprzęt, który na co dzień możemy spotkać w kuchni.

 

OZDOBNE POJEMNIKI

 

W ogrodzie najważniejsza jest zieleń i to właśnie rośliny stanowią główną ozdobę, jednak nie zapominajmy, że przestrzeń możemy wzbogacić także na inne sposoby. Ciekawym rozwiązaniem jest użycie dużych, szklanych pojemników na suchą żywność, jednak w przypadku ogrodu nie żywność będziemy w nich przechowywać, lecz inne elementy, które lepiej będą pasować do tematyki natury. Mogą to być na przykład szyszki, kasztany, czy choćby zwykłe ozdobne kamienie. Można układać je warstwami według ich kolorów i odcieni, co jedynie spotęguje uzyskany efekt. Ciekawym sprzętem kojarzonym z kuchnia jest także bańka na mleko, która dziś rzadko znajduje praktyczne zastosowania, bowiem mleko możemy kupić w kartonie czy butelce, więc nie potrzebujemy na nie osobnego pojemnika.

Kuchnia to jednak nie jedyne miejsce w którym bańka na mleko doskonale się sprawdzi, ponieważ i w ogrodzie znajdzie się dla niej miejsce. Możemy na przykład wykorzystać ją do stworzenia niewielkiego ogródka już wewnątrz naszego ogrodu. Wystarczy wkopać bańkę na kilka centymetrów w ziemię, tak by wiatr jej nie przewrócił, a następnie wypełnić ją prawie do końca ziemią. Następnie sadzimy w niej kwiaty lub takie rośliny jakie podobają nam się najbardziej i otaczamy ją kamieniami. Możemy wokół niej pozbyć się trawy i posadzić w tym miejscu kwiaty, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby obok wkopać jeszcze jedną lub dwie bańki, postępując z nimi tak jak z tą pierwszą. Co prawda zamiast bańki można użyć innych naczyń, na przykład wazonów, jednak jej zaletą jest to, że jest pokryta emalią, a to ma spore znaczenie, ponieważ emalia dokładnie zabezpiecza stal i chroni ja przed czynnikami, mogącymi uszkodzić bańkę.

Dzięki temu szansa na zardzewienie jest znacznie mniejsza, a jeśli wybierzemy bańkę dobrej jakości, emalia nie popęka nawet przy dużych zmianach temperatur. Kolejną zaletą takiego naczynia jest to, że emalia pozwala umieszczać na nich różnego rodzaju grafiki, które mogą przedstawiać na przykład kwiaty. Sadzenie kwiatów w bańce z narysowanymi kwiatami, którą następnie używamy do poprawienia wystroju ogrodu z pewnością stworzy ciekawy efekt. W ogródku warto stawiać na ciepłe i żywe barwy, a także na elementy drewniane. Warto w tym miejscu posiadać stolik by mieć przy czym usiąść i napić się wody, a na stoliku można umieścić różne elementy, których zwykle spodziewalibyśmy się w kuchni. Przykładem mogą być różnorodne akcesoria kuchenne, takie jak kubki czy filiżanki. Same wyglądają ładnie, ale warto stworzyć zestaw, dodając coś do nich, na przykład kawiarkę.

W ten sposób sprawimy, że nasz ogród stanie się jeszcze bardziej przytulny, a my będziemy w stanie jeszcze bardziej poprawić poziom relaksu, poprzez delektowanie się kawą przy słuchaniu śpiewu ptaków. Jeżeli przy domu posiadamy daszek, możemy pod nim postawić zamykaną komodę, najlepiej z przeszklonym fragmentem ujawniającym jej zawartość. W komodzie możemy przechowywać kubki, szklanki, a nawet talerzyki i sztućce. W taki sposób możemy zawsze szybko ugościć odwiedzające nas osoby, a wówczas każdy z gości z pewnością zainteresuje się takim rozwiązaniem i stwierdzi, że postawienie komody w przydomowym ogródku jest ciekawym pomysłem.

 

POMYSŁOWOŚĆ PRZEDE WSZYSTKIM

 

Ogród powinien być naszą własną oazą spokoju, dlatego powinniśmy go zaaranżować w taki sposób, aby jak najlepiej do nas pasował. Możemy urządzić go dokładnie tak jak podpowiadają nam to różnego rodzaju katalogi i z pewnością będzie wyglądał wówczas bardzo ładnie, jednak jeśli postawimy na pomysłowość i dobierzemy dodatki, które najbardziej pasują do naszych wymagań, wówczas ogród będzie nie tylko wyglądał dobrze, ale także stanie się naszą wizytówką, a w takim miejscu wypoczywa się najlepiej.

 

Przy współpracy ze sklepem z naczyniami naczynia.olkusz.pl

 

 

gesduo.com https://dajplus.pl/ogrzewacz-tarasowy-nowa-era-komfortu-na-swiezym-powietrzu/ bardirovka.com