Dom i Wnętrze

Kupno domów w systemie kanadyjskim – co warto wiedzieć?

Drewniane domy całoroczne podbiły serca Polaków – ten typ zabudowy widać coraz częściej w pobliżu dużych miast. Decyzja o budowie domu drewnianego podejmowana jest najczęściej po serii kalkulacji i porównaniu z cenami domów murowanych. Co warto wiedzieć przed budową? Czy taki dom spełni oczekiwania każdego inwestora?

Znajdź idealny projekt domów w systemie kanadyjskim

Zainteresowanie domami w systemie kanadyjskim rozpoczyna się zazwyczaj od projektu – projektanci zaproponują nam przestronne domy parterowe z możliwością zabudowania poddasza lub domy piętrowe. W każdym domu na dole znajduje się przestrony salon z kuchnią i jadalnią oraz łazienka. Na piętrze tworzone są sypialnie oraz łazienka i toaleta. Projektanci dbają o to, aby każdy dom był pełen przestrzeni i światła – dzięki temu wnętrza są przestronniejsze i bardziej interesujące. Piękne projekty domów drewnianych zaproponuje nam marka

Domy drewniane kosztują znacznie mniej niż domy w technologii murowanej – przekonują producenci. Po przekalkulowaniu faktycznie wychodzi na to, że budowa domu drewnianego jest o 35% tańsza niż w przypadku domu murowanego. Zaletą domów drewnianych jest także czas ich budowy. W przypadku domów w stanie surowym zamkniętym jest to okres od 2 do 4 miesięcy, domy w stanie deweloperskim oddaje się po ok. 8 miesiącach. Wiele topowych marek zaproponuje nam również wykończenie domu, m.in. wstawienie schodów.

Docieplenie domów drewnianych całorocznych

Wiele osób zastanawia się, jak wygląda kwestia docieplenia domów kanadyjskich. Producenci przekonują, że dom taki budowany jest zgodnie z zasadami budownictwa pasywnego i może pozyskiwać ciepło z niekonwencjonalnych źródeł. Dodatkowo każdy z wykonawców zaproponuje nam różnorodne materiały wypełnieniowe i ociepleniowe ścian.