Inspiracje

Łazienka szaro-biała z drewnem i jej oblicza

Łazienka szaro-biała z drewnem to jeden z najlepszych pomysłów na stworzenie funkcjonalnego i modnego pomieszczenia w swoim domu. Wielu architektów wykorzystuje szarość jako bazę swoich projektów.

Łazienka szaro-biała z drewnem – płytki

Dobrym pomysłem jest łazienka szaro-biała z drewnem w płytkach, dzięki czemu nie będziemy mieli dużo problemów ze sprzątaniem. Kolorem przewodnim będzie szarość występująca na płytkach, które umieścimy na przynajmniej dwóch ścianach oraz na podłodze. Jeżeli mamy wannę to warto zabudowę koło wanny wykonać z takich płytek. Drewno może pojawić się na jednej ze ścian jako przeciwwaga (warto wybrać podobny odcień do szarości) oraz jako elementy wspornikowe pomiędzy sufitem a podłogą. Biel może być kolorem występującym w zdecydowanej mniejszości (wanna, kolor okna, dodatki do łazienki, pralka), jednak jej obecność bez problemu da się zauważyć.

Szarość i biel

Łazienka szaro-biała z drewnem to dwa lub trzy podstawowe kolory. Czasem warto ograniczyć się tylko do dwóch – do szarości oraz bieli i wybrać na podłogę lub na ścianę deski pobielane świetnie spisujące się w miejscach narażonych na dużą wilgoć. Dobrym pomysłem w takim przypadku jest szaro – biała tapeta znajdująca się na ścianę z jakimś ciekawym motywem. Może ona znajdować się na połowie ściany. Drugą część zajmować mogą białe płytki. Na podłodze warto ułożyć bielone deski pomiędzy którymi należy umieścić małe, gumowe uszczelki odprowadzające wodę, dzięki czemu nie będzie ona zalegała na podłodze i wpływała na wybrzuszenia desek. 

yjazne-wnetrza.pl ti-mac.pl antraffic.pl