Inspiracje

Z czego składają się perfumy?

 

Perfumy mogą charakteryzować się różnymi nutami zapachowymi, dzięki nim uzyskuje się ostateczny zapach perfum, warto pamiętać już w produkcji wykorzystywany jest także alkohol który będzie odpowiadał za parowanie zapachu, dodatkowo także stosowane są różne domieszki klapka ja zasadniczo perfumy leżakuje się tak aby wszystkie nuty, wszystkie składniki dobrze się ze sobą wymieszały.

Rodzaje perfum dostępnych na rynku

 

Oczywiście możemy wykorzystać różne nuty takie jak przykładowo pikantne, takie jak cynamon, imbir, kadzidło, mogą być świetnym składnikiem perfum.

Często także wykorzystuje się nuty cytrusowe jest to zapach czysty i orzeźwiający, pikantny zapach cytrusów, takich jak cytryna, limonka, pomarańcza czy czerwony grejpfrut, nadaje świeży zapach po kąpieli. Często tego rodzaju świeże nuty spotkamy w perfumach przeznaczonych dla osób które są aktywne, lubią uprawiać sport. Perfumy oczywiście to zapachy które posiadają dużą zawartością różnego rodzaju olejków, oczywiście możemy zakupić także wody toaletowe, różnego rodzaju mieszanki zapachowe.Perfumy najczęściej posiadają od 20 do 30% ekstraktów, utrzymują się na ciele dość długo bo od 6 do 8 a nawet 12 godzin w przypadku najlepszych perfum. Oczywiście w tym wypadku cena za flakonik będzie najwyższa, jednak możemy liczyć na najlepszą jakość. Oczywiście często wybierana jest także woda perfumowana, która ma stężenie około 15 do 20%, w tym wypadku warto zwrócić uwagę iż wody perfumowane utrzymują się na skórze nieco krócej niż oryginalne perfumy. Woda perfumowana może być nieco lepszym wyborem jeżeli chodzi o wrażliwą skórę, jest to najczęściej kupowany rodzaj zapachu. Oczywiście możemy znaleźć także na rynku wody toaletowe gdzie stężenie może wynosić około 10%, w tym przypadku są to oczywiście produkty nieco tańsze, jest to bardzo dobry pomysł kiedy chcemy wybrać zapach który będziemy mogli nosić na co dzień, będziemy mogli także go odnawiać spryskiwać się co pewien czas.Oczywiście wiele różnych znanych firm produkuje perfumy, także wypuszczane są linie które sygnowane przez są przez znane osoby, aktorów, piosenkarki, bardzo popularne są przykładowo perfumy Rihanna które charakteryzują się bardzo ciekawym oryginalnym zapachem. Oczywiście są to zapachy które mogą utrzymywać się na naszej skórze przez dłuższy czas, z pewnością są to perfumy odpowiednie na wyjątkowe okazje.

olutions.com.pl endingwisconsin.org leinfor.pl