Dom i Wnętrze

Parasole, które pięknie uzupełnią przestrzeń ogrodu

Aranżując taras czy ogród zazwyczaj skupiamy się na meblach – szukamy kompletów eleganckich, ale przede wszystkim wygodnych. Istotna jest dla nas także cena. Poza samymi meblami coraz częściej zastanawiamy się także nad możliwościami zadaszenia, aby skuteczniej ochronić się przed słońcem. Jakie możliwości dają nam sami producenci? Oto kilka propozycji!

Parasol ogrodowy – jaki wybrać?

Czy wiesz jaki wybrać parasol ogrodowy? W poszukiwaniu inspiracji i informacji przede wszystkim powinniśmy zajrzeć na strony samych producentów. Poza szeroką ofertą parasoli z nogą centralną czy boczną podpowiedzą oni, jaki model sprawdzi się w naszej przestrzeni ogrodowej. Wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb!

Konstrukcje parasoli tworzone są dzisiaj z mieszanek aluminium z innymi metalami. To sprawia, że są one bardzo odporne na uszkodzenia czy odkształcenia, ale jednocześnie nie będziemy mieć trudności z ich przenoszeniem. Konstrukcje są odpowiednio zabezpieczone przed działaniem wilgoci i pojawianiem się rdzy. Zachowają estetyczny wygląd na bardzo długi czas.

Jak wyglądają baldachimy? Obecnie są one tworzone z materiałów o podwyższonej odporności na ścieranie, wnikanie brudu czy wilgoci. Wykorzystanie tkaniny technicznej poliestrowej pozwoliło na uzyskanie wysokiej klasy ochrony, również przed nagrzewaniem. W cieniu parasola stale będzie panował przyjemny chłód.

Nowoczesne parasole dostosowane do potrzeb kupujących

Obecnie największą zaletą parasoli ogrodowych jest możliwość rotowania baldachimu w kilku płaszczyznach. Zakres obrotu zależny jest od rodzaju nogi parasola. Dodatkowo sam parasol może być kotwiony w ziemi lub też umieszczony na dedykowanej platformie. Platforma od spodu posiada niewielkie kółka, przez co przesuwanie jest bardzo proste.

zobacz https://buzzhouse.pl/minimalizm-i-cieplo-nowa-era-ogrzewania-tarasowego/ asol-ogrodowy.pl