Dom i Wnętrze

Płyty stropowe sprężone – dlaczego warto?

Betonowe płyty stropowe sprężone, to elementy prefabrykowane, spełniające szereg wymagań związanych z nowoczesnym budownictwem. Ich specyficzna konstrukcja i nowatorska produkcja, umożliwia zastosowanie ich na wielu różnych, często wymagających budowach.

Mocna konstrukcja

Najważniejszą zaletą sprężonych płyt stropowych, jest ich mocna konstrukcja, przy zachowaniu stosunkowo dużej powierzchni. Płyty te są produkowane jako prefabrykaty, co oznacza, że ich odporność na przeciążenia jest zdecydowanie wyższa, niż w przypadku komponentów łączonych. Dzięki temu, doskonale sprawdzają się one w budownictwie wielkopowierzchniowym, choć stosuje się je również do budowy domów jedno i wielorodzinnych.

Doskonałe parametry dźwiękowe

Płyty stropowe sprężone posiadają bardzo dobre właściwości tłumiące drgania, co przedkłada się na doskonałe parametry redukujące rozprzestrzenianie się dźwięku o różnych częstotliwościach. Jak to możliwe? Otóż konstrukcja stropowych płyt sprężonych jest lita, co ma wpływ na zwiększoną gęstość prefabrykatu. Brak jakichkolwiek łączeń, korzystnie wpływa na redukcję przenoszenia drgań. Dzięki temu, budynki wykonane z tego typu płyt żelbetowych, charakteryzują się wręcz doskonałym komfortem akustycznym. Więcej informacji znajdziesz na stronie konstrukcje żelbetowe.

Duża nośność

Pomimo relatywnie niewielkiej masy, konstrukcje żelbetowe wykonane w technologii stropowych płyt sprężonych, charakteryzują się doskonałą nośnością. Ten bardzo ważny parametr oznacza, że można je montować na dowolnych konstrukcjach, niezależnie ich sposobu rozmieszczenia ścian, bądź też innych, konstrukcyjnych podpór. Zaleta ta przedkłada się też na możliwość stworzenia z w/w prefabrykatów oryginalnych rozwiązań architektonicznych, czerpiących z nowoczesnych trendów budowy domów i budynków wielkopowierzchniowych.

Niższa wysokość konstrukcyjna

Relatywnie niska wysokość konstrukcyjna, to kolejna zaleta żelbetowych konstrukcji, opartych na technologii produkcji stropowych płyt sprężonych. Dzięki niej, inwestor ma do dyspozycji znacznie większą kubaturę pomieszczenia, co oczywiście przedkłada się na wartość nieruchomości i komfort mieszkania.

Podsumowanie

Konstrukcje żelbetowe charakteryzują się wciąż rosnącą popularnością. Posiadają niewielką masę, są odporne na przeciążenia i przede wszystkim sprawdzają się w każdych warunkach. Co więcej, ze względu na stosunkowo małą nasiąkliwość, można je montować w każdych warunkach pogodowych. I właśnie dlatego, doskonale sprawdzają się one jako uniwersalne elementy konstrukcyjne na wielu różnych budowach.