Dom i Wnętrze

Biała kuchnia — praktyczna czy nie?

Wiele osób decyduje się na wybór białej kuchni, zastanawia się nad praktycznością tego rozwiązania. Biel wzbudza obawy o utrzymanie kuchni w należytym stanie i widoczne zarysowania czy uszkodzenia. Czy są to potwierdzone obawy? A może ten problem w ogóle nie dotyczy białych kuchni? Odpowiedzi, porady i wskazówki przy wyborze białych mebli kuchennych poniżej.

Meble wysokiej jakości

Biała kuchnia jest doskonałym pomysłem, gdyż prawie tak samo, jak ciemna, opiera się zabrudzeniom czy widocznym uszkodzeniom. Aby w pełni była odporna, powinniśmy wybierać meble najwyższa jakości. Po decyzji i wyborze białego koloru kuchni powinna zapaść decyzja również o zastosowaniu dobrych jakościowo materiałów. Nie będzie widać na nich śladów użytkowania, zabrudzenia będzie łatwo się je czyściło, a odporność na uszkodzenia nie pozwoli na powstawanie nieestetycznych rys czy przetarć. Wybierając białą kuchnię, nie warto oszczędzać oraz warto wybierać renomowanych producentów. Jeśli spełnimy ten wymóg, będziemy mogli bez obawy cieszyć się białą kuchnią równie długo co tą ciemną.

Kiedy nie stosować białej kuchni?

Odpowiedzi na to pytanie jest niewiele, gdyż w prawie wszystkich wypadkach można wybierać białe kuchnie. Pierwszym przeciwwskazaniem są mali domownicy, którzy potrafią nabrudzić w tym pomieszczeniu. Małe dzieci bardzo chętnie rysują kredkami czy w walce o niezjedzenie posiłku często rozlewają soki. Takie zabrudzenia mogą być widoczne — szczególnie na najjaśniejszej bieli. Warto unikać również takich kolorów, jeśli nie mamy czasu na utrzymywanie kuchni w dobrym stanie. Wymagać ona będzie od nas nieco częstszego sprzątania.