Zdrowie i Uroda

Na co narażona jest opiekunka za granicą?

Opiekunka to też człowiek. Niby zawsze powinna być dyspozycyjna, jednak czasem jest to zwyczajnie niemożliwe. Opieka nad seniorami w Niemczech to ciężka fizyczna robota. Jest więc naturalne, że czasem i asystentce organizm może odmówić posłuszeństwa. W takim przypadku i jej należy się chwila wytchnienia.

Na jakie choroby jest narażona opiekunka?

Głównym zagrożeniem są schorzenia kręgosłupa i stawów. Takiej pani może wyskoczyć dysk lub dojść do skręcenia stawów. Opieka nad seniorami w Niemczech to też konieczność dźwigania ich lub zmieniania im pampersów. Opiekunka musi to robić kilka razy dziennie, toteż ma prawo czuć się zmęczona. Czasem asystentce potrzebne jest wychodne, by mogła wypocząć psychicznie. Jest to niezbędne minimum przecież ona i jej podopieczny przebywają ze sobą nieustannie. Poza tym takie rzeczy jak migrena, grypa i ogólne rozbicie psychiczne, mogą zdarzyć się każdemu, więc sztuka empatii jest pożądana u obu stron.

Na jakie niebezpieczeństwa jest narażona asystentka seniora?

Opiekunka musi uważać podczas podróży autokarem do Polski, aby nie zostać okradziona. Już nieraz zdarzało się, iż pracujący za granicą ludzie zostawali w ten sposób okradani. Lepszym wyjściem jest wpłacanie pensji za opiekę nad seniorami na prywatne konto w banku. Robiąc przelew, przynajmniej ma się tę pewność, iż pieniądze nie zaginą gdzieś po drodze i trafią na właściwe konto. Asystentka seniorów musi też być czujna, co do wypłacalności pracodawców. By zweryfikować ich uczciwość, powinna otrzymywać tygodniówki. Taki system płacowy najlepiej zweryfikuje rzetelność finansową pracodawców.

Jakie czynniki mogą jeszcze utrudnić pracę opiekunki?

Opieka nad seniorami w Niemczech wiąże się z ciągłą tęsknotą za domem. Nie każda osoba jest w stanie wytrzymać dwu lub trzymiesięczną rozłąkę z rodziną. Życie w takim napięciu emocjonalnym może doprowadzić do depresji. Co prawda pracujące legalnie opiekunki zjeżdżają do kraju co cztery lub sześć tygodni. Jednak nie każdy ma ten komfort. Niektóre panie muszą przygotować się na dłuższą nieobecność w domu rodzinnym.

Pracując bez umowy, ma się mniejsze pole negocjacyjne. W związku, z czym człowiek jest gotowy pójść na większe ustępstwa, a pracodawcy skrzętnie to wykorzystują. Jedyną możliwością pokonania tęsknoty za domem są komunikatory internetowe. Tylko one mogą pokonać tak wielką odległość.

Artykuł przygotowany we współpracy z Private Care

https://eltying.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-twoje-ulubione-miejsce-przez-caly-rok/ den.com.pl m.pl