Ciekawe

Regały metalowe, czyli niezbędne wyposażenie każdego magazynu

Regały metalowe stały się w ostatnich latach koniecznym wyposażeniem każdego magazynu, przede wszystkim ze względu na ich pojemność i wszechstronność. Szerokie spektrum zastosowań regałów zwiększa się jeszcze bardziej, jeżeli weźmiemy pod uwagę ich modułową budowę, która pozwala w razie potrzeby na zwiększanie lub zmniejszanie ich wysokości. Poprzez dostosowanie wypełnienia półek do sprecyzowanych wymagań (mogą one być zarówno metalowe, jak i drewniane), każdy magazyn otrzymuje produkt idealnie dopasowany do konkretnych potrzeb i zastosowań.

 

Stabilność

Doskonały rozkład wagi, jakim dysponują regały metalowe Promag to kolejna z ich niezaprzeczalnych zalet. Wysoka stabilność, w połączeniu ze świetnym zaprojektowaniem od strony ergonomicznej, umożliwia ulokowanie na nich praktycznie każdego rodzaju przedmiotów. Mogą to być zarówno materiały budowlane, jak i meble czy nawet części do samochodów. Regały metalowe nie niszczą powierzchni, na której się znajdują. Możliwe do osiągnięcia jest to dzięki projektowi ich nóg. Hala magazynowe posiadające nawierzchnię wrażliwą na zbyt dużą masę będą więc mogły skorzystać z ich innowacyjności, a przez to być wciąż w stu procentach użyteczne dla przedsiębiorstwa.

 

Praktyczność

Regały metalowe wysokiej jakości są zaprojektowane w taki sposób, że umożliwiają umiejscowienie pierwszej półki wysoko nad poziomem podłogi. Przyczyną tej wydawać by się mogło oczywistej cechy, jest kwestia stabilności, tańsze regały, ze względu na ich budowę, posiadają nisko umocowaną pierwszą półkę, właśnie w celu zachowania stabilności konstrukcji.

 

Bezpieczeństwo

Bezpieczne i prawidłowo zaprojektowane regały metalowe przechodzą wszelkie testy i spełniają wszystkie konieczne wymagania w zakresie BHP. Kontrole Państwowej Inspekcji Pracy są uprawnione do sprawdzania elementów magazynu, toteż konieczne jest, by wszystkie one były w pełni legalne i sprawne. Wymagania polskich norm w zakresie regałów magazynowych przewidują między innymi test na obciążenie.

ialdent.pl zobacz wiecje aulonfox.com