Dom i Wnętrze

Jakie wady i zalety posiadają domy kanadyjskie?

Jeszcze do niedawna, domy wznosiło się wyłącznie w technologii murowanej – dziś, coraz częściej jest to technologia kanadyjska, która w porównaniu do technologii murowanej posiada wiele zalet.  Dziś, postaramy się wszystkie z nich przedstawić.

 

Technologia kanadyjska – czym się charakteryzuje?

Chcąc wznieść dom w technologii kanadyjskiej warto byłoby wiedzieć, na czym konkretnie ona polega. Domy, które są wznoszone przy jej pomocy stawiane są zazwyczaj na fundamentach płytowych. Ich podstawą jest szkielet składający się z belek rozstawionych od siebie w odległości od 30 do 60 centymetrów. Gdy już zostanie wzniesiony, konieczne jest jego obicie płytami OSB, które wiążą całą konstrukcję, zapewniając jej stabilność.

 

Jakie zalety posiadają domy kanadyjskie?

jest firmą wyspecjalizowaną we wznoszeniu domów w technologii kanadyjskiej. Zapytaliśmy się jej, jakie są ich zalety. zaznaczyła, że ogromną zaletą jest niższa cena budowy niż w przypadku domów wznoszonych technologią murowaną oraz szybkość (szacuje się, że wzniesienie domu w technologii szkieletowej nie zajmuje więcej jak 3 miesiące).

Niestety, mimo wielu zalet wiele osób nie jest przekonanych do domów o konstrukcji szkieletowej. To dlatego, że krąży o nich wiele krzywdzących stereotypów, przy czym najbardziej krzywdzącym jest niska trwałość takiej konstrukcji, co jest nieprawdą – dziś, dzięki wysokiej jakości preparatom można osiągnąć naprawdę świetne parametry drewna. Czy jest więc jakiekolwiek przeciwwskazanie do tego, aby zdecydować się na budowę domu w technologii kanadyjskiej? Nie, nie ma.