Dom i Wnętrze

Jaka pergola ogrodowa jest najlepsza?

Pergola ogrodowa jest konstrukcją budowlaną pomagającą w utrzymaniu pięknych roślin. Warto postarać się o taki model, który będzie służył nie tylko naszym roślinom, ale również ludziom. Dzięki temu stworzymy dla siebie przyjemną strefę komfortu i wypoczynku.

Rozbudowana pergola ogrodowa

Jeżeli marzy nam się pergola ogrodowa z “prawdziwego wydarzenia” to najlepsza będzie forma rozbudowana. Jednak uwaga! Jest to najdroższy model pergoli wymagający dużo miejsca, dlatego nie każdy będzie w stanie sobie na nią pozwolić. W takiej konstrukcji znaleźć można dekoracyjne oraz praktyczne elementy, takie jak np. dodatkowe donice na zwisające, pnące rośliny. Rozbudowana pergola stanowi w całości jeden z najlepszych elementów dekoracyjnych. W takim miejscu warto postawić również meble ogrodowe, jak np.ławeczki służące do wypoczynku i przyjemnego spędzania czasu.

Fundamenty pod pergolę 

Należy wiedzieć, że rozbudowany model pergoli będący równocześnie zintegrowany z naszym tarasem wymaga wykonania fundamentów punktowych. Spowodowane jest to dużym naciskiem wywieranym przez ciężar całej budowli na ziemię. Jeżeli jednak nie mamy miejsca na taką konstrukcję, to ominie nas wykonywanie specjalnych fundamentów. Wpłynie to również na obniżenie kosztów stawiania takiej konstrukcji. Prosta pergola ogrodowa będąca tylko podporą dla naszych roślin z małą ławeczką do odpoczynku jest lekka (w szczególności, jeżeli wykonana jest z samego drewna), dzięki czemu wystarczy tylko solidnie zakopać ją w ziemi.