Dom i Wnętrze

Malutka kuchnia – dobry pomysł na jej aranżację

Malutka kuchnia może zostać zaaranżowana w funkcjonalny sposób. Podstawą jest dobry plan, który można stworzyć samodzielnie lub przy pomocy architekta. Nie można bagatelizować urządzenia kuchni, aby mieć pewność, że przygotowywanie posiłków będzie sprawiać dużą radość.

Malutka kuchnia w odpowiednich barwach

Jakie kolory zaprosić do takiego pomieszczenia? Jasne. Tak, ta odpowiedź padnie z ust wszystkich osób, które znają się na aranżacji wnętrz. Tylko, że dla niektórych osób takie odcienie, jak biel, kremowy, ecru, itd., wydają się nieco nudne. Może lepiej więc pomyśleć o ciekawych, dodatkowych akcentach i połączeniach, np. biały i czarny. Tak, biel będzie przeważała, ale nikt nie powiedział, że na podłodze lub na jednej ze ścian nie można umieścić czarnych płytek. Takie kontrastowe zestawienia sprawią, że całe pomieszczenie będzie wyglądało w zupełnie inny sposób. A do tego nikt nie będzie narzekał na nudę, jeżeli chodzi o zestawienie kolorystyczne.

Wyposażenie do kuchni

Wszystko zależne jest od takiego, jaką dokładnie powierzchnię ma malutka kuchnia. Jednak zdecydowana większość osób przyznaje, że w takim miejscu, dobrym pomysłem jest zabudowa w kształcie litery L. Sprawdza się ona pod tym względem, że bez problemu można tam chodzić, nie narażając się na inne niewygody. Przy naprawdę małej powierzchni (np. aneks kuchenny), można pomyśleć o zabudowie od samej góry do samego dołu. Dzięki temu zyska się odpowiednie miejsce do przechowywania wszystkich, niezbędnych rzeczy w kuchni. 

 

Możliwość komentowania Malutka kuchnia – dobry pomysł na jej aranżację została wyłączona