Dom i Wnętrze

Dowiedz się o rodzajach i materiałach, z których wykonane są istniejące okna

Światło jest bardzo ważnym czynnikiem przy zakupie domu, równie ważnym jak lokalizacja czy powierzchnia. Faktem jest, że wejście naturalnego światła do domu wnosi wiele energii do domu, dlatego ważne jest, aby zainstalować dobre okna, które zapewniają jasność. Pokażemy Ci różne materiały, aby uzyskać najlepsze efekty.

Rodzaje i materiały okienne

  • Okna PCV

Z tym materiałem wszystko ma swoje zalety. Jest to jedna z najlepszych opcji dla naszego domu, ponieważ jest tania i bardzo dobrym izolatorem. Dodatkowo do wyboru są różne formaty, wykończenia i kolory. Jedynym minusem jest to, że z czasem ma tendencję do żółknięcia i nie jest polecany do dużych okien. Jeśli okna PCV są jednocześnie oknami typu casement, oszczędność energii wyniesie 60% – poznaj dodatkowe informacje na ten temat i kliknij.

  • Okna aluminiowe

 

Z aluminium możemy stworzyć duże okna i okna przesuwne. Jest to materiał, który nie rdzewieje i jest dobrym izolatorem. Możemy również wybierać spośród różnych modeli i wykończeń. Jedyne o czym należy pamiętać, to że potrzebuje materiału nieprzewodzącego, aby dobrze izolować. Jeśli Twoje okna aluminiowe są przesuwne, uzyskasz oszczędność energii na poziomie 15%, a jeśli są to okna typu casement – 20%. Ale jeśli będą to okna typu casement z przekładką mostka termicznego, to oszczędność wyniesie 40%.

  • Okna drewniane

Najlepszą cechą drewna jest jego przytulny wygląd, a materiał ten jest również dobrym izolatorem termicznym i akustycznym. Możemy je znaleźć w wielu różnych formatach. Minusem jest to, że wymagają konserwacji i musimy podejść do tego poważnie, jeśli chcemy, aby były trwałe, ponieważ ich cena jest wysoka w porównaniu z PCV i aluminium. Przy zastosowaniu drewna będziemy mieli oszczędność energii na poziomie 15%.

  • Okna mieszane

To właśnie one dają najlepsze efekty i są wykonane z zewnątrz z aluminium, a wewnątrz z drewna lub PCV. Nie wymagają one specjalnej konserwacji. Wśród okien mieszanych możemy wyróżnić dwa rodzaje:

Drewno i aluminium: Z zewnątrz wykonane są z aluminium, dzięki czemu nie rdzewieją i wytrzymują warunki atmosferyczne panujące na zewnątrz. Od wewnątrz wykonane są z drewna, co nadaje im ciepły wygląd i jest dobrym izolatorem.

PCV i aluminium: z zewnątrz możemy dostosować aluminium do naszego gustu, a wewnątrz PCV będzie nas izolować od warunków atmosferycznych i hałasu.

Formaty i sposoby otwierania okien

Normalne: To są okna całego życia, te, które można otworzyć. Konieczne jest uwzględnienie przestrzeni zajmowanej przez okno, gdy jest ono otwarte.

Pochyl się i obróć: Nie otwierają się one całkowicie. Obracają się na osi i przechylają do wewnątrz. To samo co uchylne, ale otwiera się na zewnątrz. Przesuwne: Nie zajmują miejsca i przesuwają się wzdłuż prowadnic. Książka: Obracają się na osi pionowej i składają aż do otwarcia. Gilotyna: Przesuwają się z dołu do góry wzdłuż bocznych prowadnic.

Jak wybrać najlepsze okna do swojego domu?

Okna mają ogromny wpływ na jakość życia, jaką cieszymy się w naszych domach i mają ogromne znaczenie dla uzyskania przyjemnego i chłodnego otoczenia latem oraz ciepłego zimą. Wybór optymalnych okien do domu to decyzja, która w znacznym stopniu przyczynia się do efektywności energetycznej i oszczędności, gdyż to właśnie tam dochodzi do dużej ilości wycieków energii lub masowego przedostawania się jej z zewnątrz.

Z drugiej strony, pielęgnacja PCV jest minimalna. Jest to materiał, który przez lata i przy praktycznie zerowej konserwacji pozostaje jak w dniu zakupu. Ponadto istnieje również szeroki wybór okien zaprojektowanych w PCV, różnorodność kolorów, wykończeń itp.

W Isalex Valencia zawsze wybieramy najlepsze marki w każdym z naszych produktów, a Kommerling jest bezpiecznym zakładem w produkcji i wydajności w oknach PCV, ponieważ są one w pełni skuteczne pod względem izolacji energetycznej i dźwiękowej, z plusem bezpieczeństwa dla twojego okna, które niewiele marek na rynku może zaoferować.

Aluminium: Jeśli zdecydujesz się na aluminium, może to być zimne aluminium lub bezpośrednio wykonać skok do okna aluminiowego z przerwą na mostek termiczny, uzyskując w ten sposób świetną izolację termiczną i akustyczną, a tym samym osiągając dużą efektywność bez poświęcania designu. Ten rodzaj aluminium pozwala nam na osiągnięcie wysokiego stopnia izolacji, gdyż gdy mówimy o wysokiej klasy oknach aluminiowych, wartości izolacyjne są zbliżone do PCV. Z drugiej strony jest to materiał bardzo trwały, dzięki czemu stanowi gwarancję wieloletniej inwestycji.

Drewno: w Isalex są okiennice w różnych zakresach, od składanych, przez przesuwne, składane, po listwy stałe lub ruchome. Dzięki naszym okiennicom można również uzyskać izolację energetyczną i akustyczną oraz prywatność od widoku z zewnątrz. Będziesz mógł kontrolować światło wpadające do Twojego mieszkania lub willi dzięki oknom, które przyczynią się do zwiększenia estetyki Twojej elewacji.

lun.pl netrza.pl https://humpday.com.pl/industrialna-doniczka-na-nozkach-wysoka-w-stylu-loft-nowy-wymiar-zieleni-w-mieszkaniu/