Dom i Wnętrze

Alergik w sypialni – jak zadbać o spokojny sen?

Kołdry antyalergiczne

Alergicy nie mają łatwego życia: ciągłe kichanie, wiecznie zaczerwienione oczy i podrażniona skóra to nic przyjemnego. Prawdziwe problemy zaczynają się jednak w momencie, w którym alergia przeszkadza w zasypianiu i uniemożliwia spokojny sen.

Na szczęście do pewnego stopnia możemy zminimalizować ryzyko wystąpienia uczuleń, jeśli tylko zadbamy o to, by sypialnia była dostosowana do potrzeb alergików.

To, gdzie śpisz, ma znaczenie

Prawda jest taka, że to, w jakich warunkach śpisz, ma olbrzymi wpływ na to, jak intensywnie uczulenia będą przeszkadzać ci w nocnym odpoczynku. Na co więc zwrócić uwagę? Przede wszystkim wybieraj produkty i akcesoria dla alergików. Kołdry antyalergiczne, poduszki dla alergików i materace dopasowane do potrzeb osób cierpiących na uczulenia to podstawa. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że wykonane są z materiałów, które sprawiają, że alergeny nie przenikają do wnętrza pościeli lub materaca.

Wyjątkowo ważną kwestią jest także to, co znajduje się pod łóżkiem. Alergicy raczej powinni zrezygnować z szuflad na pościel i przechowywania jakichkolwiek przedmiotów pod łóżkiem, które mogą zbierać kurz. Z tego samego powodu lepiej zrezygnować z ciężkich zasłon i kotar – to prawdziwe składowisko kurzu.

Sypialnia bez zwierząt

Jeśli cierpisz na alergię, niestety nie możesz wpuszczać do swojej sypialni zwierząt – i to nawet jeżeli nie jesteś uczulony na sierść. Na futerkach i łapach psów i kotów podróżują potencjalne alergeny oraz zanieczyszczenia, które mogą działać na ciebie drażniąco, więc lepiej będzie jeśli Mruczek i Reksio zostaną za drzwiami.