Dom i Wnętrze

Biel w ogrodzie!

Elegancki ogród to przede wszystkim zadbany trawnik, kwiaty wokół, drzewa owocowe, rabaty. W takim otoczeniu bez trudu odpoczniemy i zregenerujemy nasze siły. Aby móc zaaranżować idealne miejsce wypoczynkowe w przestrzeni przydomowej konieczne jest zakupienie odpowiednich mebli. Wybór tych ostatnich na polskim rynku jest obecnie olbrzymi!

 

Biała aranżacja – stwórz bajkową krainę w ogrodzie!

Biel kojarzona jest z czystością, eklektyzmem, antyczną architekturą. Nie powinno dziwić, że i dzisiaj nie przemija trend na białe meble, zarówno wewnątrz domu, jak i w ogrodach czy na tarasach. Białe aranżacje to świetny sposób, aby optycznie rozjaśnić zaciemnione miejsce w ogrodzie i stworzyć w nim wyjątkową strefę wypoczynkową. Jakie białe meble ogrodowe wybrać i na co zwracać szczególną uwagę?

 

Meble muszą być trwałe!

Najważniejszą cechą mebli ogrodowych jest ich trwałość. Zastosowanie wysokie klasy tworzyw jest konieczne, aby meble były odporne na zmienne warunki atmosferyczne oraz na wnikanie brudu czy pyłu. Wśród chętnie stosowanych tworzyw wymienia się przede wszystkim aluminium malowane proszkowo. Ten rodzaj tworzywa odporny jest na wnikanie wilgoci i pojawianie się rdzy. Jego niewielka waga wpływa na finalną wagę mebla i sprawia, że przenoszenie takich elementów nie sprawia problemów.

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych materiałów, z których tworzone są meble ogrodowe jest technorattan. Syntetyczne tworzywo o nieporowatej powierzchni doskonale sprawdza się w polskich warunkach. Meble technorattanowe widać nie tylko w ogrodach, ale i na tarasach czy balkonach. Technorattan nie jest podatny na działanie wody czy promieniowania słonecznego – na długi czas zachowuje swój piękny kształt i kolor. Wśród licznych kolekcji technorattanowych znajdziemy bez trudu białe meble ogrodowe, które są jednymi z najchętniej wybieranych.