Inspiracje

Co jest ważne przy wyborze składu opału?

Nie ma wątpliwości co do tego, że jeszcze przez długie lata najpopularniejszym opałem będzie węgiel. Z tego też względu na rynku obecnych jest dziś wiele składów węgla. Czym charakteryzują się jednak te najlepsze, którym bez wątpienia można zaufać?

Duży wybór węgla

Na pewno ważne jest, aby w składzie był duży wybór węgla w workach. Rzecz w tym, iż obecnie istnieje zapotrzebowanie na rozmaite rodzaje węgla. Nie wystarczy, że dany skład posiada jednego rodzaju węgiel na worki. Jakie rodzaje węgla są niezbędne?

Na pewno dzisiaj bardzo popularny jest ekogroszek, więc nie może go zabraknąć w żadnym składzie. Jest to rodzaj węgla wyjątkowo przyjazny środowisku. Dlatego też, węgiel workowany tego rodzaju jest kupowany coraz częściej, a w przyszłości prawdopodobnie będzie jeszcze popularniejszy.

Niemniej jednak, oprócz ekogroszku potrzebny jest również inny węgiel workowany oraz sprzedawany luzem. Chodzi chociażby o koks, który kiedyś należał do zdecydowanie najpopularniejszych rodzajów węgla. Dzisiaj stosowany jest rzadziej, jednak nadal jest potrzebny.

Węgiel w workach – najpopularniejszy sposób pakowania

Powyżej wielokrotnie wspomniano o węglu workowanym. Wydaje się bowiem, że właśnie węgiel w workach jest dzisiaj najpopularniejszy. Rzecz w tym, iż tego rodzaju pakowanie węgla ma wiele zalet, których nie ma sprzedaż węgla luzem.

Węgiel na worki sprzedawany jest klientowi zawsze w tej ilości jaką sobie zażyczył. Rzecz w tym, iż zawsze węgiel w workach ma określoną na worku wagę. Klient widzi wiec ile węgla w workach jest mu sprzedawane. Jeśli zaś chodzi o węgiel luzem, konieczne jest jego ważenie. Niestety, nie trudno o nadużycia w czasie ważenia. Dlatego też, niektórzy nieuczciwi sprzedawcy sprzedają mniej węgla niż zostało zamówione, a klienci nie są tego w ogóle świadomi.

Co więcej, prostszy jest również transport węgla w workach. Po sprzedaży węgla na worki wystarczy zapakować go do dowolnego samochodu. Rzecz jasna nie jest to możliwe z węglem sprzedawanym luzem. Konieczne jest bowiem jego wysypanie na pakę samochodu dostawczego. Tym samym, często zakup węgla luzem okazuje się bardziej kosztowny od nabycia węgla na worki. Wynika to z tego, iż w tym pierwszym przypadku trzeba dodatkowo zapłacić za transport.

Podejście do klienta

Wybierając odpowiedni skład opału warto również zwracać uwagę na to jak traktowany jest klient. Chodzi o to, czy ewentualne nieporozumienia są wyjaśniane, czy też może sprzedawca próbuje zwykle naciągnąć klienta na dodatkowy wydatek.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z: http://www.alpari.com.pl/detal