Zdrowie i Uroda

Czy kwas hialuronowy to substancja bezpieczna dla naszego zdrowia?

Przywracanie młodości naszej skórze jest dzisiaj znacznie prostsze niż kiedyś. Nie musimy już stosować kremów o wątpliwym działaniu czy decydować się na bolesne zabiegi chirurgiczne. Obecnie medycyna estetyczna jest w stanie zaproponować nam skuteczne i niedrogie zabiegi, dzięki którym nasza skóra odzyska blask i elastyczność. Jak to możliwe?

Kwas hialuronowy i toksyna botulinowa

Zabiegi medycyny estetycznej wykonywane są zazwyczaj przy pomocy dwóch substancji: kwasu hialuronowego lub toksyny botulinowej, zwanej popularnie botoksem. Oba preparaty zostały dokładnie przebadane, przez co są one w pełni bezpieczne dla pacjentów. Dzisiaj kwas hialuronowy jest jednym z najczęściej stosowanych w medycynie estetycznej, głównie do wypełniania zmarszczek, ale i konturowania owalu twarzy.

Toksyna botulinowa znana jest medycynie od lat: botoks stosowany był przede wszystkim w zabiegach operacyjnego usuwania zeza. Dzisiaj botoks znany jest głównie dzięki gwiazdom estrady i srebrnego ekranu. Dzięki niemu możliwe jest upośledzenie funkcji przewodzenia impulsów nerwowych pomiędzy włóknami mięśniowymi. Efektem tego jest rozluźnienie i wygładzenie konkretnych partii skóry twarzy. Działanie botoksu zauważymy już po 1-2 dniach, stan ten utrzymuje się kilka miesięcy. Po tym czasie organizm sam usuwa substancję ze skóry, a zabieg można powtórzyć. Wszelkie informacje związane z zabiegami znajdziemy na stronie karolinakusnierz.pl.

Spotkanie z lekarzem – ważna część przygotowania do zabiegu

Dobra klinika medycyny estetycznej przykłada dużą uwagę do bezpieczeństwa pacjentów. Przed zakwalifikowaniem do zabiegu konieczna jest rozmowa z lekarzem, podczas której przeprowadzany jest wywiad medyczny. Podczas niego padają pytania o alergie, przebyte choroby.