Inspiracje

Czy na pewno wiesz, od kogo zależy to, jak będzie wyglądał Twój dom?

Zadzwoniłeś do lokalnej firmy budowlanej i umówiłeś się na wstępny termin rozpoczęcia prac przy budowie wymarzonego domu?

Bardzo dobrze! Zorientowałeś się w cenach materiałów budowlanych i ustaliłeś wstępny kosztorys? Doskonale! Odłożyłeś dodatkowe środki pieniężne na niespodziewane wydatki? Cóż za przewidywalność! Ale, czy przypadkiem nie zapomniałeś o najważniejszym? Co na to wszystko Twój architekt?

Biuro projektowe na start!

Od planu budynku, dostosowanego do indywidualnych wymagań klienta, należy zacząć już na samym początku. I tu nie należy oszczędzać, zwłaszcza, jeśli zależy nam na wyjątkowej przestrzeni, wykonywanej na specjalne zamówienie. Warto przejrzeć również gotowe projekty i przykładowe aranżacje wnętrz, żeby wypośrodkować swoje oczekiwania oraz zainspirować się sprawdzonymi rozwiązaniami. Dopiero po zatwierdzeniu projektu i upewnieniu się, że zostały spełnione wszystkie kryteria formalne, związane z prawem budowlanym, można przystąpić do konkretnych działań praktycznych. Na szczęście, wszystkie skomplikowane operacje, związane z uzyskiwaniem zaświadczeń urzędowych, wykonają za nas pracownicy wybranego biura projektowego.
O jakie powierzchnie warto szczególnie zadbać przy planowaniu rozkładu pomieszczeń?
Najbardziej pomijanymi pomieszczeniami w nowoczesnych projektach domu są:
– schowki;
– spiżarnie;
– pralnie lub warsztaty.
Dość dziwna sytuacja, zwłaszcza, że drobne pomieszczenia czy zakamarki, w których możemy schować przedmioty niepotrzebne, na co dzień, są dość pożądane, szczególnie przez kobiety. W końcu ilość posiadanych przez nie ubrań, nie zawsze jest adekwatna do tego, ile miejsca mają do dyspozycji w szafie. Trudno trzymać w komodach czy kredensach artykuły sezonowe, takie jak bombki na choinkę. Urządzenia i akcesoria do utrzymania czystości, suszarki na pranie, deski do prasowania również nie powinny rzucać się w oczy i zabierać nam miejsce w kuchni. To od Ciebie zależy, ile miejsca przeznaczysz na schowki czy spiżarnię, które pozwolą utrzymać porządek w domu. Jednak nie zapomnij o tym wspomnieć w rozmowie z architektem. W końcu czytelne sprecyzowanie swoich oczekiwań to klucz do udanej komunikacji i współpracy.

Gdzie znajdę najlepsze biuro architektoniczne?

Nie ma znaczenia, czy wybierzesz popularną firmę projektową z wielkiego miasta czy renomowane i sprawdzone biuro projektowe z niewielkiego miasteczka. Ważne, że czeka na Ciebie profesjonalny oraz doświadczony architekt. Warszawa i inne rozwinięte aglomeracje, ale także małe miejscowości to tereny, gdzie mamy możliwość wyboru wielu specjalistów od aranżacji wnętrz i projektowania budynków, gotowych do spełnienia najbardziej szczegółowych wymagań swoich klientów.
Jeśli zdecydowałeś się na budowę wymarzonego domu, zacznij od telefonu do projektanta!