Dom i Wnętrze

Czym charakteryzuje się styl industrialny?

Styl industrialny to propozycja dla tych, którzy nie boją się eksperymentować w swoich wnętrzach i pozostają otwarci na śmiałe zestawienia. Stanowi on obecnie wyraz luksusu, który paradoksalnie opiera się na czymś, co się zużyło i skończyło, a co na nowo się odzyskuje. Trochę jak w artystycznym recyclingu.

Liczy się miejsce

Pomieszczenia dawnych fabryk przekształcanych w mieszkania były olbrzymie. Tego, czego nie brakowało lokatorom, to przestrzeń. Wysokie sufity i wielkie okna. We wnętrzu industrialnym liczy się najbardziej miejsce, dające poczucie swobody i niezależności. Nawiązujące do stylu życia bohemy.

Minimalizm zamiast ozdobności

Styl industrialny wyrasta z tego, co techniczne, surowe, chłodne. Taki klimat też preferuje. Zamiast ozdobności proponuje się minimalizm i skromność. Dotyczy to również mebli industrialnych, które w dużej mierze powtarzają schematy i wzory wyposażenia warsztatów, fabryk, magazynów. Na przykład aluminiowe regały znajdziemy obecnie w najbardziej luksusowych wnętrzach.

Jeśli chodzi o meblowanie wnętrz w duchu minimalistycznym, to polecić można z całą pewnością meble industrialne w sklepie internetowym Notodo.pl. Znajdziemy tutaj stoliki, stoły, regały, biurka, konsole – stworzone do wnętrza w wybitnie nowoczesnym stylu. Godne polecenia są na przykład designerskie stoliki czy industrialne hokery – po prostu idealne na przykład do loftu czy innego pomieszczenia w awangardowym stylu.

Światło i świat

W industrialnym wnętrzu istotną rolę odgrywa także światło. Wielkie okna wychodzące na świat – to stały element takich pomieszczeń pofabrycznych. Naturalne światło przenika więc swobodnie do środka. Jeśli staje się dokuczliwe, wystarczy zamontować proste rolety. Ważne jest też oświetlenie. Industrialny charakter podkreślą aluminiowe lampy.

https://gosciniecmurckowski.pl/ogrzewacze-gazowe-technologia-na-rzecz-komfortu/ zobacz zobacz