Zdrowie i Uroda

Czym jest liposukcja brzucha?

Liposukcja brzucha to zabieg, który zyskuje coraz większą popularność. Wiąże się to z faktem, że wiele osób zmaga się z nieestetycznym wyglądem brzucha, a ćwiczenia i dieta nie pomagają tego zmienić. Wówczas skuteczny okazuje się zabieg odsysania tłuszczu.

Liposukcja – skuteczny zabieg pozbycia się nadmiaru tkanki tłuszczowej z brzucha

Odsysanie tłuszczu za pomocą interwencji chirurgicznej nazywane jest również lipo-plastyką, które przeprowadza się, by pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej znajdującej się na brzuchu. Można też odessać nadmiar tkanki z okolic bioder i okolic brzucha. Sam zabieg ma na celu poprawę wyglądu i wizerunku, co ma znaczenie w zakresie samopoczucia pacjenta. Często jest skuteczniejszy od np. ćwiczeń i pozwala przywrócić właściwe proporcje sylwetki.

Odsysanie tłuszczu – zalety zabiegu

Osoby, które poddały się operacji, wskazują, że efekt spełnił ich oczekiwania, a sylwetka na nowo zyskała nienaganny wygląd. Wynika to z faktu, że wiele osób nie potrafi samodzielnie poradzić sobie z nadmiarem tłuszczu w partiach brzusznych. Liposukcję wykonuje się także w innych miejscach ciała, tj. na udach, pośladkach i np. podbródku. Obecnie jest to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej, co wiąże się także z faktem, że wiele uwagi zwracamy na wygląd ciała.

Efekty zabiegu

Po operacji pacjent zyskuje nowy wygląd partii brzucha i innych, operowanych miejsc. Co istotne, tkanka tłuszczowa w tych okolicach nie pojawia się na nowo, choć czasami konieczne jest powtórzenie zabiegu, co wynika z indywidualnych uwarunkowań każdego pacjenta. Co ciekawe, tłuszcz, jaki uzyskuje się podczas odsysania, nadaje się nie tylko do utylizacji. Lekarze używają go, by modelować ciało, np. okolice pośladków, piersi lub na rozległe blizny.

Liposukcja cena

Cena za zabieg liposukcji wynosi od ok. 3 tysięcy złotych i więcej. Czasami konieczne jest powtórzenie zabiegu, co wiąże się z kolejnymi wydatkami.Dla wielu osób cena za taką operację nie jest jednak wysoka, ponieważ wiedzą, że jest to trwała zmiana wyglądu ciała.

Liposukcja cena – dodatkowe kwestie

Warto wiedzieć, że cena za zabieg obejmuje także koszty pobytu w klinice. Wiąże się to z faktem, że operacja wymaga znieczulenia, a pacjent pozostaje w szpitalu przez jakiś czas, dlatego uwzględnia się dodatkowe koszty.