Ciekawe

Depilacja laserowa – czy może być oszczędną inwestycją?

Wiele osób mówi o depilacji laserowej jako o bardzo drogim zabiegu, na który nie mogą sobie pozwolić. Mimo wszystko jeżeli zagłębić się w temat to depilacja laserowa może być swego rodzaju inwestycją w przyszłość. Bowiem jako jedyna jest metodą permanentną – dzięki temu już nigdy w życiu nie trzeba będzie golić danej partii na ciele. Ogranicza to częste zakupy akcesoriów depilacyjnych, które w skali dziesiątek lat mogłyby również uzyskać spore kwoty. Mimo tego depilacja laserowa gwarantuje komfort i oszczędność czasu każdego dnia.

Depilacja laserowa – metody działania i specyfikacja procesu

Często ludzie zastanawiają się jak to się dzieje, że światło lasera od depilacji potrafi na zawsze usunąć włosy z danej partii na ciele. Jednak trzeba na ten proces spojrzeć bardziej z naukowego punktu widzenia, aby zrozumieć cały mechanizm. Światło emitowane przez laser ma konkretną moc i konkretną długość fali. W zależności od długości fali lasery emitują różny kolor światłą. W przypadku depilacji laserowej można powiedzieć, że długość wiązki światłą to mniej więcej około 700 nanometrów. Jednak waha się to w zależności od rodzaju sprzętu i karnacji danego klienta. Po natrafieniu światła na skórę rozpoczyna się cała magia.

Sprawdź: https://depilacja.pl/salony/depilacja-laserowa-szczecin/

Melanina to barwnik skóry, do którego bezpośrednio trafia światło lasera. W procesie termogenezy energia zgromadzona w świetle zostaje przekształcona w energie cieplną. Wszystko odbywa się na melaninie bezpośrednio sąsiadującej z cebulkami włosów. One nie są w stanie przetrwać w takiej temperaturze dochodzącej nawet do 70 stopni Celsjusza. W wyniku tego ulegają zniszczeniu co jest wizualnie widoczne w trakcie trwania zabiegu poprzez wypadanie włosów. Gdy cebulka włosowa zostanie zniszczona w odpowiednim momencie już się nie odtworzy co zapewni, że depilacja laserowa będzie długotrwała.

Depilacja laserowa – Szczecin

Zabiegiem, który ciągle zyskuje na popularności jest właśnie depilacja laserowa. Szczecin to miasto, w którym znajdują się wysokiej jakości salony depilacyjne, którym warto zaufać. Przykładem jest siec depilacja.pl oferująca najlepsze ceny i najwyższy poziom świadczonych usług!