Zdrowie i Uroda

Depilacja woskiem – czy warto?

Wraz z nadejściem wiosny coraz chętniej pokazujemy swoje ciało i ubieramy krótkie i zwiewne ubrania. Aby móc czuć się w nich atrakcyjnie warto zadbać o wygląd swojego ciała. Jedną z rzeczy, o których nie powinno się zapominać jest bez wątpienia usunięcie zbędnego owłosienia. W jaki sposób to zrobić? Wśród wielu metod, które są dla nas dostępne sporą popularnością cieszy się depilacja woskiem.

Dlaczego wosk?

Depilacja woskiem cieszy się sporą popularnością już od wielu lat. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że doskonale pozwala usunąć wszystkie włoski i pozostawia skórę przyjemnie gładką na długi czas.

Co więcej, koszty takiego zabiegu nie są tak wysokie jak np. depilacji laserowej. Możemy więc wyglądać idealnie a jednocześnie zaoszczędzić. To również ma ogromne znaczenie dla sporej ilości pań.

Czy to skuteczne?

Zabieg depilacji woskiem polega na usunięciu zbędnego owłosienia razem z cebulkami włosowymi. Dzięki temu daje doskonałe efekty, które utrzymują się nawet przez dwa tygodnie. Z całą pewnością możemy więc stwierdzić, że jest to zabieg skuteczny i warty polecenia.

Warto również dodać, że dzięki temu, że włoski są wyrywane stają się coraz słabsze i mniej widoczne. Dzięki temu zabiegi depilacji można przeprowadzać znacznie rzadziej co również jest zaletą.

Wady, o których warto wiedzieć

Jak każda metoda, również depilacja woskiem nie jest wolna od wad. Warto więc zdawać sobie z nich sprawę. Pierwszą z nich jest z całą pewnością bolesność zabiegu – podczas niego wyrywane są przecież włoski z cebulkami. Przez to musimy być przygotowani na krótkotrwały, ale dość silny ból.

Drugą wadą jest fakt, że zabieg ten nie nadaje się dla osób o wrażliwej skórze lub rozszerzonych naczynkach. Energiczne pociągnięcie plastra z woskiem może bowiem powodować podrażnienia lub wybroczyny.

Podsumowując, pomimo niewielkich wad tej metody depilacji z całą pewnością jest ona jedną z najskuteczniejszych. Warto więc poważnie zastanowić się nad jej wyborem. Efekty bowiem z całą pewnością okażą się zadowalające.

Depilacja woskiem dostępna jest także w ofercie Medica SPA Warszawa