Inspiracje

Dlaczego kuchnia w ksztalcie litery U jest tak popularna?

Kuchnia w ksztalcie litery U jest niezwykle wygodna. Należy jednak pilnować się podczas aranżacji tego pomieszczenia, aby być pewnym tego, że uda się uniknąć błędów, które mogą niekorzystnie wpłynąć na funkcjonowanie w danym pomieszczeniu.

Wszystko znajduje się pod ręką

Kuchnia w ksztalcie litery U sprawia, że wszystko znajduje się pod ręką. W którąkolwiek stronę użytkownik nie spojrzy, dookoła siebie ma się wszystkie szafki, gdzie znajdzie potrzebne przedmioty. Co najważniejsze – tego typu ustawienie mebli pozwala na optymalne wykorzystanie całej przestrzeni, która dostępna jest w danym pomieszczeniu. Najlepiej, jeżeli taki plan zostanie wykorzystany w dużej kuchni, dzięki czemu będzie można zachować także swobodę komunikacji. Nie ma co zaprzeczać, ale w takiej kuchni na pewno uda się zaoszczędzić sporo czasu podczas gotowania.

Czego nie toleruje kuchnia w ksztalcie litery U?

Należy unikać wieszania szafek ze wszystkich stron, ponieważ można doprowadzić do zbyt dużego efektu klaustrofobicznego. Lepiej zdecydować się na użycie regałów, małych półeczek, dzięki czemu cała kuchnia nabierze lekkości. Ewentualnie, tylko na jednej ze ścian można zdecydować się na zabudowę od samego dołu do samej góry, tworząc dodatkowe miejsce na przechowywanie poszczególnych rzeczy. Zamiast półek, regałów, można zdecydować się na haczyki lub relingi, które również pomagają uporządkować poszczególne sprzęty kuchenne. Jak więc widać, takie rozstawienie mebli, jest naprawdę pożyteczne, a zarazem funkcjonalne.