Dom i Wnętrze

Dlaczego nie wykorzystujemy technorattanu na szeroką skalę?

W wielu gospodarstwach domowych, nie zna się pojęcia technorattanu. Zamiast niego, kupuje się produkty wykonane z plastiku, którego właściwości są znacznie gorsze. Oczywiście wszystko argumentuje się ceną. Wyrób technorattanowy, jest znacznie bardziej kosztowny od wyrobu plastikowego. Jednak jest to tylko koszt pozorny…

Gdzie możemy wykorzystać technorattan?

1. Artykuły dekoracyjne.

Materiał ten, bardzo często możemy spotkać w różnych artykułach dekoracyjnych. Donice, wazy i inne tego typu produkty, coraz częściej są wykonywane z tego niesamowitego surowca. Co ważne – artykuły te, mogą być wykorzystywane zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynku.

2. Meble

Meble wykonane z poprawionej wersji rattanu, coraz częściej zdobywają serca ich użytkowników, Nic w tym dziwnego – można je stosować zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Przy okazji można nadmienić, że są one znacznie trwalsze od plastikowych odpowiedników.

3. Wypełnienie frontów meblowych

Czy wiecie, że technorattan doskonale nadaje się jako wypełnienie frontów meblowych? Jest to możliwe, dzięki jego niesamowitym właściwościom i charakterystycznemu pięknu.

Dlaczego tak rzadko wykorzystujemy technorattan?

Problemem jest oczywiście cena. Tak jak wspominaliśmy na początku, może ona być bardzo dotkliwa zwłaszcza dla tych, którzy nie mają zbyt dużych przychodów. Na pierwszy rzut oka, meble technorattanowe faktycznie są znacznie bardziej kosztowne. Jednak gdy odpowiednio się przyjrzymy trwałości obydwu rodzajów mebli, zauważymy że w przypadku technorattanu, jest to nawet 10 – 15 lat. Przez taki czas, zdążymy zakupić kilka kompletów mebli plastikowych.

Ogromne znaczenie, ma tu też mała świadomość społeczeństwa. Niestety, nazwa technorattan bardzo rzadko przewija się w świadomości obywateli naszego kraju. Pod tym względem, jesteśmy daleko za nowoczesnymi społeczeństwami Zachodu.

Materiał ten jest mało popularny również ze względu na niewielką świadomość ekologiczną. W naszym kraju, w wielu przypadkach, wciąż jeszcze patrzymy na nowe rozwiązania z punktu widzenia kosztów. Nie umiemy jednak myśleć przyszłościowo. Wciąż zachwycamy się produktami o słabszej jakości i to tylko dlatego, że są one tańsze.

Czy można to zmienić?

Odpowiedź jest prosta – tak. Trzeba jednak cały czas przypominać, że technorattan jest materiałem znacznie lepszym, w porównaniu do tradycyjnego plastiku. Ten kto kupił meble technorattanowe, prawdopodobnie zauważył już różnicę. Jeśli również i my zdecydujemy się na takie inwestycje, świat będzie wyglądał o wiele lepiej.

Idealne meble do swojego ogrodu znajdziesz na Homegardenart – technorattan.