Ciekawe

Dlaczego warto zdecydować się na przeszczep włosów?

Spośród wielu rozwiązań na wypadanie włosów, być może najbardziej skuteczna jest chirurgiczna rekonstrukcja włosów. Istnieje kilka procedur tego typu, w tym przeszczepy włosów. Lekarz od włosów zazwyczaj dobiera metodę rekonstrukcji do stopnia wypadania włosów i indywidualnych warunków każdego pacjenta. W większości przypadków przeszczep zapewnia przewidywalne i trwałe rozwiązanie problemów z łysieniem androgenicznym.

Techniki transplantacji włosów

Istnieje wiele dostępnych środków zaradczych związanych z wypadaniem włosów. Procedury i opcje leczenia mogą zapewnić różne stopnie trwałej wymiany włosów w zależności od wyjątkowego stanu każdego pacjenta. Jeśli chirurgiczne rozwiązania dotyczące wypadania włosów nie są odpowiednie dla pacjenta z powodu kosztów przeszczepu, dostępne są również niechirurgiczne metody leczenia wypadania włosów, które mogą być bardziej odpowiednie. W dziedzinie zabiegów takich jak przeszczep włosów Katowice są w stanie zapewnić pacjentom doskonałą opiekę, za którą odpowiada dr Turowski. Przeszczep włosów polega na usunięciu małych partii owłosionej skóry głowy z boków lub z tyłu głowy. Te sekcje skóry głowy są następnie przeszczepiane do obszarów łysienia na głowie pacjenta. Przeszczepy włosów mogą być skuteczną techniką trwałej wymiany włosów i należą do najbardziej niezawodnych rozwiązań do wypadania włosów.

Nowoczesne techniki mikrochirurgiczne

Celem operacji przeszczepu włosów jest przeniesienie pęcherzyków z obszaru dawcy do łysego obszaru skóry głowy. We wczesnych latach operacji przeszczepu włosów przemieszczano duże skupiska włosów i mieszków włosowych, co zwykle skutkowało nienaturalnym wyglądem. Jednak najnowsze techniki mikrochirurgiczne umożliwiają chirurgom przenoszenie bardzo małych grup mieszków włosowych – czasem tylko pojedynczego pęcherzyka – w celu stworzenia wzoru wzrostu włosów podobnego do tego u młodej skóry głowy. Przeszczepy włosów w mieszkach mają fundamentalne znaczenie dla stworzenia prawdziwie naturalnie wyglądającej struktury owłosienia. Gwarantujące profesjonalny przeszczep włosów Katowice są miastem, gdzie tego typu zabiegi wykonuje dr Turowski, doświadczony specjalista. Najnowsze techniki chirurgiczne transplantacji włosów polegają na usunięciu pasma włosów z tyłu głowy. Lekarz od włosów określi, jak duża powinna być pobierana powierzchnia, w zależności od ilości włosów do przeszczepienia. Obszar dawcy jest starannie przycinany blisko skóry głowy, a następnie usunięty chirurgicznie w znieczuleniu miejscowym. Skórę głowy zamyka się za pomocą szwów chirurgicznych.

Więcej o przeszczepie włosów dowiesz się na stronie http://www.drturowski.pl/pl/