Dom i Wnętrze

Dom jednorodzinny, który nie zrujnuje Twojego portfela

Realizując marzenie o własnym domu wolnostojącym najczęściej decydujemy się na murowane budynki. Niestety, ich budowa trwa latami, a jeśli chcemy proces ten przyspieszyć, konieczne jest zaciągnięcie sporego kredytu. Alternatywą na polskim rynku są domy drewniane całoroczne – są one coraz częściej wybierane przez polskich inwestorów. Czy to dobra decyzja?

Dom drewniany całoroczny – tani i energooszczędny!

W przypadku domów drewnianych najważniejsze jest poznanie ich struktury: jedynym elementem murowanym są fundamenty, cała reszta domu budowana jest z drewna, gotowych ścian wielowarstwowych. Dzięki takim proporcjom możliwe jest rozpoczęcie budowy praktycznie w każdym miesiącu w roku. Zastosowanie drewna znacząco zmniejsza również koszty i czas budowy. Producent domów szkieletowych  przekonuje, że domu w stanie surowym dodawane są już po 2-4 miesiącach od rozpoczęcia budowy. W przypadku domów oddawanych w stanie deweloperskim czas budowy szacowany jest na 6-8 miesięcy. Wielu klientów korzysta również z opcji całkowitego wykończenia wnętrza, łącznie z malowaniem ścian czy też z instalacją schodów. Koszty budowy domu drewnianego są o ok. 30% niższe w stosunku do domów o tej samej kubaturze w technologii murowanej. Poczynione oszczędności możemy zatrzymać lub też zainwestować w nowoczesne rozwiązania pozwalające na odzyskiwanie energii.

Jaki projekt domu wybrać?

Obecnie w biurach producentów domów drewnianych znajdziemy całe katalogi projektów domów drewnianych. Wielu inwestorów interesuje się domkami norweskimi na wąską działkę, jak również domami z możliwością zabudowania poddasza. W większości przypadków dom posiada przynajmniej podjazd, w wielu przypadkach również garaż. W przypadku wielu projektów istnieje możliwość rozbudowania domu.