Dom i Wnętrze

Dom z drewna dla każdego

W ostatnim czasie można zauważyć rosnące zainteresowanie całorocznymi domami z drewna – szkieletowymi i z bali. Wbrew panującym do tej pory przekonaniom, gotowe domy drewniane są solidne i trwałe, a co ważniejsze, zapewniają komfort i środowisko życia, których nie można uzyskać w standardowych budynkach murowanych.

Funkcjonalne i komfortowe gotowe domy drewniane

Gotowy domy drewniane tworzą specyficzny mikroklimat, który nie sposób otrzymać przy zastosowaniu innego budulca. W dużej mierze wynika to z faktu, że drewno posiada zdolność do samoregulacji wilgotności w pomieszczeniach, a co ważniejsze, umożliwia ścianom oddychanie oraz bezproblemowe i swobodne przenikanie pary wodnej pomiędzy ścianami budynku a częścią zewnętrzną.

Naturalne usuwanie pary wodnej sprawia, że gotowe domy drewniane nie wymagają stosowania paroizolacji, co automatycznie przekłada się na koszt wykonania budynku mieszkalnego. Warto dodać, że gotowe domy z drewna posiadają ponadto doskonałą izolację termiczną, niwelują tym samym koszty związane z ogrzewaniem budynku.
Interesujące projekty gotowych domów drewnianych można znaleźć na stronie internetowej – wśród propozycji znaleźć można domy stanie surowym zamkniętym oraz deweloperskim.
Wybuduj się szybciej!
Godny podkreślenia jest także fakt, że gotowe domy drewniane powstają zazwyczaj w zdecydowanie krótszym czasie niż tradycyjne budynki murowane, są one także lżejsze, dzięki czemu nie wymagają mocnej podstawy, czyli fundamentu.
Niepodważalną zaletą, którą odznaczają się gotowe domy drewniane, jest także ich funkcjonalność – rozkład poszczególnych pomieszczeń zaprojektowany został w taki sposób, aby zapewnić optymalny komfort użytkowania.