Biznes

Ekologiczny dom – jakie rozwiązania wybrać?

Coraz większa ilość Polaków pragnie żyć ekologicznie – kupują oni ekologiczną żywność, kosmetyki. Warto jednak pomyśleć o rozwiązaniach, które faktycznie wpłyną na polepszenie stanu środowiska w naszym najbliższym otoczeniu. Jakie urządzenia stosowane są najczęściej?

Panele słoneczne

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań są oczywiście panele słoneczne. Montuje się je na dachach. Rozwiązanie to sprawdza się przede wszystkim na południu Polski, gdzie nasłonecznienie i ilość dni słonecznych jest znacznie większe niż w przypadku centrum kraju czy północy. Panele słoneczne pozwalają na magazynowanie energii słonecznej i zamianie jej na ciepło. Energia cieplna wykorzystywana jest przede wszystkim do ogrzewania wody do kąpieli czy mycia.

Drugim ciekawym rozwiązaniem są bez wątpienia przydomowe oczyszczalnie ścieków. Produkują je firmy tworzące zbiorniki magazynowe czy przeciwpożarowe dla firm. Zadaniem przydomowej oczyszczalni jest zminimalizowanie odpadów i toksycznych związków, przedostających się do gleby. Zbiorniki przeznaczone są do budynków gdzie zamieszkuje 4-6 osób. Najlepiej sprawdzają się na terenach nieuzbrojonych, jak również w przypadku domków letniskowych czy domków w górach.

Comments Off on Ekologiczny dom – jakie rozwiązania wybrać?