Dom i Wnętrze

Elegancja, styl i funkcjonalność

Mieszkanie to miejsce, w którym powinniśmy się czuć dobrze i komfortowo. Nuda i monotonia w wystroju może nawet z najbardziej gustownie urządzonego pomieszczenia stworzyć miejsce, w którym będziemy czuć się po prostu źle. Pomieszczenia w naszym domu powinny stymulować nasze samopoczucie. Aby w ten sposób urządzić pokoje, nie trzeba wcale korzystać z pomocy projektanta wnętrz czy decydować się na zakup futurystycznych i bardzo nowoczesnych mebli. Często wystarczą drobne szczegóły, aby pomieszczenia nabrały indywidualnego charakteru i ciekawego wyrazu.

Przełamać monotonię

Modnym trendem w dekorowaniu wnętrz stał się styl minimalistyczny. Delikatne szarości i biele królują tutaj nie tylko na ścianach, ale i podłogach czy meblach. Sprawia to wrażenie sterylności. Takie wnętrza jednak łatwo udekorować drobnymi akcesoriami, które potrafią złamać monotonię i nadać wyrazu każdemu pomieszczeniu. Przedmioty, które mają nadawać pomieszczeniu indywidualny charakter również muszą pasować do siebie wzajemnie mogą one być połączone wspólnym motywem, kształtem czy barwą.

Gdzie szukać akcesoriów?

W Internecie można znaleźć akcesoria powiązane tematycznie pod względem pomieszczeń w których są wykorzystywane lub motywu przewodniego. Mogą one mogą tworzyć jedną całość i stanowić o charakterze kuchni, łazienki czy salonu. Jedną z marek, które zajmują się projektowaniem i produkcją akcesoriów codziennego użytku jest Umbra. Jej projektanci tworzą serie pasujących do siebie przedmiotów o ciekawych kształtach i funkcjonalnych zastosowaniach. Zaparzacze do herbaty, korki do odpływu, maty do komory zlewozmywakowej, stojaki na ręczniki kuchenne, przyborniki, otwieracze do wina – całe zestawy akcesoriów nadających indywidualny charakter pomieszczeniom.

Zaskakujące formy

Nikogo nie dziwią już mydelniczki w kształcie muszli czy akcesoria kuchenne z wymalowanymi owocami. Owszem, bywają ładne i eleganckie, ale Umbra proponuje coś więcej. Otóż przedmioty tej marki na pierwszy rzut oka mogą sprawiać wrażenie zwykłej, bezużytecznej ozdoby. Dopiero gdy przyjrzymy im się bliżej możemy zauważyć, że figurka słonia czy parasolki świetnie nadaje się jako stojak na biżuterię, maleńkie ludziki porozrzucane po kuchni to w rzeczywistości otwieracz do butelek, korkociąg, zaparzacz do herbaty czy korek do odpływu. Zaskakujące? Ozdoba ścienna w przedpokoju to nie jest zwykły pejzaż miejski, to wieszak na płaszcze.

Oferta tej wschodzącej na polskim rynku firmy jest niesamowicie bogata. Lustra, organizery, przedmioty łazienkowe, akcesoria kuchenne, naczynia, a nawet oryginale w swoim kształcie akwarium i chustecznik. Umbra potrafi naprawdę zaskoczyć. Wyposażenie wnętrza staje się łatwe, przyjemne i zabawne Przecież każdy lubi otaczać się pięknymi przedmiotami, a jeśli dodatkowo są one funkcjonalne i zaskakujące swoją formą i kształtem, możemy poczuć nie tylko satysfakcję z użytkowania ich podczas spotkań towarzyskich, ale i wiele z nich wykorzystać na co dzień. Elegancja i styl – taka właśnie jest Umbra.