Inspiracje

Elegancki ogród – jak go stworzyć?

Ogrody traktujemy z coraz większą powagą – nawet niewielki skrawek ziemi pozwala nam na stworzenie oryginalnego miejsca do odpoczynku czy do rekreacji. Coraz więcej z nas pragnie również posiadać prywatne miejsce do postawienia chociażby dwóch foteli ogrodowych i rozkoszowania się książką czy kawą na świeżym powietrzu. Czy aranżacja ogrodu jest trudna? Nie – o ile podejdziemy do tematu z fantazją!

Z pewnością najważniejszym zagadnieniem jest wymierzenie ogrodu oraz określenie rodzaju ziemi, jaki posiadamy. Od tego drugiego parametru zależeć będzie w dużej mierzy, czy wybrane przez nas rośliny będą ładnie rosły i ukorzeniały się. Rodzaj gleby pomoże sprawdzić nam specjalny miernik (do kupienia w sklepach ogrodniczych). Kolejnym krokiem może być zapoznanie się z kilkoma numerami magazynów ogrodniczych. Znajdziemy w nich liczne porady dotyczące sadzonek, rodzajów kwiatów i ich pielęgnowania.
Z pewnością warto zaznajomić się również z poradami dotyczącymi sadzenia konkretnych roślin – wybierajmy te, które nie będą wymagały specjalistycznych zabiegów, szczególnie, jeśli nie znamy się dobrze na roślinach. Odpowiednie okażą się przede wszystkim zioła – melisa, szałwia, mięta, rumianek.
Jeśli zależy nam na roślinach kwitnących wybór także jest dość szeroki: lawenda, goździki, pelargonie i wiele innych. Kwiaty sadzimy wprost do ziemi lub też przesadzamy do większych doniczek, aby mogły się ukorzenić.

240-37-1449655491_5110bb03ed266629

Ścieżki pomiędzy rabatami

Zadbajmy również o ścieżki pomiędzy rabatami. Do ich wypełnienia możemy wykorzystać klasyczne kostki brukowe, odznaczające się wysoką odpornością na zmienne warunki pogodowe. Wiele osób zastanawia się nad wykorzystaniem kruszyw ozdobnych – są one dostępne w topowych sklepach producentów. Kruszywa prezentują się niezwykle elegancko, skutecznie wypełniają przestrzenie pomiędzy rabatami i są odporne na uszkodzenia czy wilgoć.