Dom i Wnętrze

Funkcjonalne dodatki do ogrodu

Stworzenie wygodnej przestrzeni wypoczynkowej w ogrodzie blisko domu to dzisiaj czysta przyjemność. Projektanci zaproponują nam wiele interesujących mebli, które pozwolą na relaks blisko natury. Aby przestrzeń ta zachwycała, istotne okażą się też dodatki do ogrodu. Jakie rozwiązania okażą się najciekawsze?

Idealne dodatki do ogrodu – co wybrać?

Jakie dodatki do ogrodu wybierane są dzisiaj najczęściej? Zdecydowanie najchętniej kupowane są poduszki, koce i pledy, które wykorzystywane są jako dekoracja dla mebli ogrodowych, ale też elementy, które niebagatelnie wpływają na nasze samopoczucie i komfort w ogrodzie. Szeroki wybór oraz pełna paleta kolorów sprawia, że takie dodatki do ogrodu całkowicie zmienią odbiór miejsca wypoczynkowego. Innym pomysłem na dodatki do ogrodu są duże donice, np. technorattanowe, w których umieścić można ulubione kwiaty czy krzewy. To ciekawa propozycja do ogrodów, która pozwoli na zachowanie idealnego trawnika, ale też umożliwi cieszenie się wyjątkowym pięknem lawendy czy goździków. Aby wyznaczyć ścieżki w ogrodzie można wykorzystać nowoczesne lampy solarne – to świetne rozwiązanie do ogrodów, gdzie często zapraszamy gości. Lampy solarne mogą być zasilane przez kabel USB lub energię słoneczną.

Ogród jako letnia jadalnia – wybieramy dodatki do ogrodu!

Ogród to idealne miejsce do biesiadowania – każdy posiłek pod gołym niebem smakuje po prostu lepiej! Do kreacji takiej przestrzeni wystarczą fotele ogrodowe oraz dopasowany do konkretnych potrzeb stół. Ciekawym modelem okaże się stół z blatem z drewna tekowego czy z drewna eukaliptusowego – to bez wątpienia funkcjonalne dodatki do ogrodu! Chcąc zadbać o prezencję letniej jadalni, na blatach warto ustawić wazony ze świeżymi kwiatami, jak również lampiony, które wieczorami pozwolą na rozświetlenie otoczenia przyjemnym blaskiem.