Ciekawe

Gdzie na tegoroczne wakacje?

Dominikana

W Polsce aktualnie panuje zima – pomimo chłodnej aury za oknem to doskonały moment na zaplanowanie swojego urlopu. Obecnie w biurach podróży znaleźć można najciekawsze oferty, szczególnie dotyczące wycieczek egzotycznych. Jakie destynacje są najczęściej wybierane przez Polaków?

Polacy chętnie wybierają się tam, gdzie jest ciepło – nie oznacza to, że muszą to być jednak dalekie, egzotyczne kraje. Ciepła i słońca szukamy w Chorwacji, Grecji, Bułgarii czy Czarnogórze. Szczególnie to ostatnie państwo jest coraz bardziej cenione przez turystów. Niezwykle popularne są również wycieczki objazdowe, podczas których turyści mają możliwość zwiedzania zamków, winnic, poruszania się po znanych świątyniach. Zdecydowana większość polskich turystów decyduje się jednak na rajskie wakacje, na jednej z egzotycznych wysp, np. na Morzu Karaibskim. Wśród najczęściej wymienianych destynacji królują: Seszele, Mauritius, Kuba oraz Dominikana.

Co czeka turystę na rajskich wakacjach?

Z pewnością wspaniała pogoda – na rajskich wyspach nie brak pięknego słońca, a temperatura powietrza dochodzi do 30 stopni Celsjusza. Morska bryza pozwala jednak na skuteczne ochłodzenie. Poza wspaniałą pogodą na turystów czekają rajskie widoki: piękne plaże z drobnym, białym piaskiem, lazurowa woda, bujna roślinność. Turyści mogą odpoczywać na plażach przygotowanych przez hotele, słuchając szumu morza i rozkoszując się aurą. Osoby aktywne z pewnością skorzystają z możliwości pływania, żeglowania czy nurkowania. Podczas wycieczek egzotycznych istnieje możliwość skorzystania z płatnych lekcji nurkowania z instruktorami.

Biura podróży oferują także liczne wycieczki fakultatywne. Zazwyczaj są to rejsy statkami, możliwość dalekomorskiego połowu ryb, ale też zwiedzanie atrakcyjnych historycznie miast. Podczas całego pobytu turyści pozostają pod opieką przewodnika lub rezydenta.