Biznes

Idealne szkolenia CIT – jak powinny wyglądać?

Zagadnienia podatkowe w prawodawstwie naszego państwa nigdy nie należały do zbyt prostych. Wręcz przeciwnie, przepisy podatkowe obowiązujące na terenie naszego kraju, należą do najbardziej skomplikowanych na terenie Europy. Tym bardziej, jeśli w grę wchodzą tak egzotyczne zagadnienia, jak CIT. Jak sprawić, by szkolenie CIT było bardziej przyjazne dla słuchaczy?

Dopasowanie do wymagań słuchaczy

Szkolenia CIT, są z reguły organizowane przez pracodawców. Wtedy mają one znacznie bardziej profesjonalny charakter. Niestety, mało kto zwraca uwagę na to, czy tryb szkolenia jest wystarczająco przyjazny dla słuchaczy. Problematyka podatku od osób prawnych jest na tyle zawiła, że bardzo łatwo można ją przedstawić w nudny i skomplikowany sposób. Najlepiej więc od razu dostosować się do wymagań słuchaczy.

Jak to zrobić? Najlepiej przy pomocy prostych badań, związanych albo bezpośrednio z tematyką samego CIT (mogą być to różne sprawdziany kompetencji pracowników), albo też – z oczekiwaniami słuchaczy. W przypadku tej drugiej metody, pomocne mogą okazać się różne ankiety, w których słuchacze wypowiadają się na temat prowadzonych szkoleń.

Materiały szkoleniowe

Dużą rolę w szkoleniu CIT, odgrywają przede wszystkim materiały szkoleniowe. Niestety często mają one formę grubych i nudnych podręczników, w których znajdziemy aż nadto różnych mądrych zdań, które niestety nie przemawiają do słuchaczy. Szkolenia CIT w oparciu o tak nudne materiały, raczej nie odniosą skutku w postaci podwyższenia kwalifikacji zawodowych słuchaczy…

Nowoczesne materiały szkoleniowe, powinny obejmować te zagadnienia, z którymi nasi słuchacze nie mieli jeszcze do czynienia. Przyda się tu dokładne rozeznanie, jaka wiedza będzie im najbardziej potrzebna. Najlepiej, jeśli będą one miały formę slajdów, bądź też materiałów w wersji elektronicznej, które łatwo można przesłać na konta mailowe słuchaczy.

Miejsce szkolenia

Gdy mamy na myśli szkolenia CIT, to w naszej wyobraźni pojawia się dość prymitywna sala szkoleniowa, w której odbywają się ćwiczenia – zarówno w odmianie praktycznej, jak i teoretycznej. Tymczasem miejsce przeprowadzania szkoleń wcale nie musi tak wyglądać.

Nowoczesne formy szkolenia pracowników (również w zakresie podatku CIT) przewidują przeprowadzanie szkoleń w miejscach wypoczynkowych. Rozwiązanie to ma sens szczególnie wtedy, gdy szkolenie trwa kilka dni. Wtedy, po jego zakończeniu, możemy poświęcić sobie kilka godzin na regenerację.

Profesjonalne szkolenia z podatku CIT prowadzi http://www.union.katowice.pl/