Dom i Wnętrze

Jak ozdobić kuchnię?

wieszaki na kubki

Kuchnia nierzadko spełnia kilka ról: jest miejscem przygotowywania posiłków, jadalnią, przestrzenią, gdzie mamy możliwość spotkać się i porozmawiać z naszymi bliskimi. Warto, aby było to pomieszczenie przestronne i funkcjonalnie urządzone.

Najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest tworzenie mebli na wymiar. Staje się to koniecznością, kiedy kuchnia posiada nietypowy kształt, wnęki. Na szczęście obecnie w Polsce nie brak firm, które specjalizują się w tworzeniu mebli na wymiar. Niewielkie pomieszczenia kuchenne warto uzupełnić jasnymi meblami, które dzięki gładkim powierzchniom odbiją światło i optycznie powiększą kuchnię.

Funkcjonalne dodatki w kuchni

Aby kuchnia nabrała wyjątkowego charakteru warto zastanowić się nad wykorzystaniem nietypowych dodatków. Mogą być to wieszaki na kubki oraz filiżanki, oryginalne zegary w nietypowych kształtach. Takie przedmioty z pewnością wywołają uśmiech na twarzach domowników i pozwolą na lepszą organizację przestrzeni kuchennej.
W kuchni warto wykorzystać także podwieszane listwy, na których umieścić możemy noże, ale również zawieszone na haczykach niewielkie doniczki z ziołami.

Warto zastanowić się także nad sprzętami kuchennymi, których używamy na co dzień. Wiele osób nie wyobraża sobie poranka bez aromatycznej kawy – w tym celu poszukuje nowoczesnych ekspresów ciśnieniowych. Alternatywą zajmującą znacznie mniej miejsca jest urządzenie typu moka. Niewielka kawiarka do której samodzielnie nasypujemy kawę oraz stawiamy na gazie z pewnością pozwoli rozkoszować się doskonałą kawą w iście włoskim stylu!

W kuchni nie może zabraknąć również odpowiedniej zastawy – szukajmy pracowni artystycznych oferujących nietypowe wzory filiżanek, talerzy, kubków. Staną się one wspaniałą ozdobą!

Szukasz inspiracji do urządzenia kuchni? Sprawdź Kreatywny Warsztat i zakochaj się w ręcznie robionych dekoracjach.