Dom i Wnętrze

Jak przygotować mieszkanie do sprzedaży? Kilka kroków!

Wystawienie mieszkania na sprzedaż, nigdy nie jest łatwe. Te cztery ściany kojarzą nam się z wieloma wspomnieniami. W końcu tchnęliśmy w nie życie. Trudno nam teraz myśleć o tym miejscu, jako zwyczajnej przestrzeni. A jednak, by sprzedać mieszkanie,należy odciąć się od niego sentymentalnie. Wtedy będzie łatwiej.

Dokładny przegląd

Nim zabierzemy się za cokolwiek, dokładnie przyjrzyjmy się naszemu mieszkaniu. Zwróćmy uwagę na jego całościowy wygląd, ale i na drobiazgi. Czy ściany są dobrze pomalowane, czy należałoby je odświeżyć? Czy kontakty nie wymagają ponownego przykręcenia? Czy listwy przypodłogowe są w dobrym stanie- nie odchodzą? Czy wszystkie kontakty działają? Czy panele nie są porysowane, nie przesuwają się? Te rzeczy, choć wydają się drobiazgami, bardzo często mogą zaważyć na cenie mieszkania. Dlatego nim się zabierzesz do sprzedaży napraw wszystko, co tej naprawy potrzebuje.

Naprawienie małych szkód

Są takie rzeczy, które możesz naprawić w mig. Listwy, skręcenie krzeseł itp. Do tego warto zwrócić uwagę na podłogę. Gdy ta jest porysowana, w bardzo szybki sposób możemy się z tym uporać- wystarczy sięgnąć po specjalny nabłyszczacz do podłóg. Przed jego nałożeniem podłogę należy dokładnie umyć, a potem ściereczką porządnie rozprowadzić środek na panelach, efekt? Podłoga jak nowa. Tak przygotowane mieszkanie na sprzedaż, z pewnością będzie cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Zostawiać meble, czy nie?

Jeśli nasze meble są w dobrym stanie, a my mimo tego w naszym nowym domu chcemy zmienić zupełnie wystrój, to warto zostawić meble. Będą one dodatkowych plusem, mieszkanie na sprzedaż z meblami to w końcu idealna oferta- można wprowadzać się od razu, nie martwiąc się o wyposażenie.

Gdy zostawiamy meble, usuńmy te wszystkie rzeczy, które weźmiemy do nowego mieszkania. Nie warto stwarzać nieprzyjemnej sytuacji, gdy nabywcy bardzo spodoba się dana rzecz, a my nie będziemy wcale skłonni jej sprzedać. W takich sytuacjach stracimy tylko pieniądze, bo możemy być pewni, że oferta nagle stanie się dużo bardziej skromna.

Magia błysku

Na koniec zostało nam sprzątanie. Tutaj ma być naprawdę efektownie. Lśniąca podłoga, czyste okna, wyszorowane listy, wszystko ma wyglądać perfekcyjnie. Dzięki temu nasz potencjalny nabywca będzie miał pewność, że dbaliśmy o mieszkanie- a to sprawi, że nie będzie miał obaw co do kupna. W końcu kto by nie chciał czystego, ładnie umeblowanego i pachnącego czystością mieszkania? No właśnie. Nasze starania zostaną wynagrodzone szybkim kupnem i dobrą ofertą z nim związaną. Przygotowanie mieszkania na sprzedaż, wcale nie jest takie trudne!

Artykuł powstał w oparciu o materiały dostarczone przez firmę Modernbud z Legnicy